Weszło Junior

11 boisk dla Akademii Śląska! Powstanie Wrocławskie Centrum Sportu

11 boisk piłkarskich, w tym jedno zadaszone, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem i siłownia – to tylko część elementów Wrocławskiego Centrum Sportu, które powstanie w stolicy Dolnego Śląska, na Nowych Żernikach. Z większości udogodnień korzystać będzie Akademia Śląska.

W planie inwestycji znalazło się 11 boisk – w tym dwie płyty sztuczne i jedna zadaszona, kompleksowe zaplecze (szatnie, siłownia, gabinety odnowy biologicznej) dla wszystkich drużyn WKS-u oraz budynek administracyjny klubu.

Chcielibyśmy traktować Wrocławskie Centrum Sportu jako nasze dobro wspólne. Powstanie takiego ośrodka zapewni nowoczesną infrastrukturę sportową, która w niczym nie będzie odbiegać od wzorców europejskich, znanych z akademii renomowanych klubów. Innowacyjny charakter projektu polega na połączeniu w ramach jednego kompleksu zarówno ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców, jak i klubu, który zajmuje się profesjonalnym szkoleniem piłkarskim – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Kompleks ma powstać przy zbiegu ulic Żernickiej i projektowanej alei Architektów, czyli w okolicach Stadionu Wrocław. Szacowany koszt inwestycji to 80 milionów złotych. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptowało wniosek ekstraklasowego klubu, kwalifikując projekt budowy ośrodka do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Finansowanie elementów objętych programem ministerialnym może wynieść do 50%.

fot. i źródło: slaskwroclaw.pl