Weszło Junior

“Jarząbek” i trener Tęczy gośćmi audycji “Z Podwórka na Stadion”

Czy są tu fani “Misia” Stanisława Barei? Goście jutrzejszej audycji się do nich zaliczają. Jednocześnie są przedstawicielami klubu, który swoją nazwę zawdzięcza tej kultowej produkcji – UKS Tęcza Bydgoszcz. Michał Gliński i Ryszard “Jarząbek” Piasecki w środowej audycji “Z Podwórka na Stadion” w opowiedzą o zawodniczkach, które dzięki piłce nożnej przeżyły wiele ekscytujących przygód!

W XIX edycji Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” UKS Tęcza Bydgoszcz doszła do wielkiego finału w kategorii U-10 dziewczynek. Niestety, nie udało im się wygrać, ale emocji i wspomnień z tej przygody na Stadionie Narodowym mają mnóstwo. Tego nikt im nie odbierze.

– Wieczorem, dzień przed finałem, dziewczynkom towarzyszyły wielkie emocje. Denerwowały się. Nie mogły zasnąć. Jeden z pokoi szybko zasnął, a drugi miał problemy z zaśnięciem. Jedna z trenerek Z Ząbkovii Ząbki poszła do nich, opowiedziała im bajkę i dziewczynki zasnęły. A przecież z Ząbkovią graliśmy w półfinale. W teorii to są nasi rywale, ale staramy się sobie wzajemnie pomagać – opowiadał nam Gliński.

Kim jest “Bociek”? Dlaczego Ryszard Piasecki tylko raz założył koszulkę z nadrukiem “Jarząbek” na plecach? Dlaczego rodzice dziewczynek z Tęczy Bydgoszcz rezerwowali hotele w Warszawie na pierwsze dni maja, gdy jeszcze nie wiedzieli, czy ich drużyna pojedzie na finały ogólnopolskie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi otrzymamy w środę.

Początek audycji o godz. 13:00 w weszlo.fm.

Zgłosiłeś już swoją drużynę do XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Wejdź na www.zpodworkanastadion.pl i daj szansę swoim podopiecznym, by przeżyli równie fantastyczną przygodę jak zawodniczki Tęczy! Zapisy trwają do 31 października.

Fot. Newspix