U-17: Remisujemy z Irlandią, ale mamy awans do drugiej rundy

„Biało-czerwoni” prowadzili już 2:0 z Irlandią, jednakże gospodarze zdołali strzelić dwa gole i doprowadzić do wyrównania. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że podopieczni Dariusza Gęsiora awansowali do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Starego Kontynentu.

Strzelanie w Cork rozpoczął w 12. minucie Oliwier Sławiński, który okazał się nieomylny z linii jedenastego metra. Zawodnik Zagłębia Lubin kilka minut później zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Miejscowi wzięli się za odrabianie strat jeszcze w pierwszej połowie spotkania, a do bramki strzeżonej przez Marcela Mendesa-Dudzińskiego trafił Mark O’Mahony.

Irlandczycy do wyrównania doprowadzili po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się Darius Lipsiuc. Jego bramka sprawiła, że w drugiej fazie eliminacji do mistrzostw Europy zagrają z naszej grupy Irlandia oraz Polska, natomiast Macedonia Północna musi liczyć na to, że znajdzie się w czwórce najlepszych zespołów z trzecich miejsc.

Polska 2:2 Irlandia

(Oliwier Sławiński x2 – Mark O’Mahony, Darius Lipsiuc)

Skład Polaków: Mendes-Dudziński – Guercio, Kurzydłowski, Tudruj, Bochniak (Dziuba), Kalemba (Bernatowicz), Tomaszewski, Staniszewski, Masiak (Jędrasik), Sławiński, Terlecki (Gruszecki).