Weszło Junior

Zawodniczki mądrzejsze od trenerów? Audycja o Tęczy Bydgoszcz już do odsłuchu

Przedstawiciele UKS-u Tęcza Bydgoszcz zawitali do naszego radia i podzielili się pozytywną energią oraz ciekawymi anegdotami. Nie zabrakło śmiechu jak i merytoryki dotyczącej szkolenia dziewczynek. W tym klubie to zawodniczki decydują o składzie, taktyce i zmianach. Trener nie ma na to wpływu. Dlaczego? Z kolei Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przynosi wiele niezapomnianych wrażeń i emocji, o czym opowiedzieli nasi goście: Michał Gliński i Ryszard Piasecki.

UKS Tęcza Bydgoszcz to klub, który szkoli dziewczynki, a założyli go fani filmu “Miś”, stąd ta charakterystyczna, a zarazem humorystyczna nazwa. Czy zawodniczki są przymuszane do oglądania tej produkcji? Czy rodzice, trenerzy wczuwają się w świat dzieła Stanisława Barei? Dlaczego pseudonim “Jarząbek” przylgnął do jednego z rodziców, a nie trenera, skoro Wacław Jarząbek w filmie jest trenerem KS Tęcza?

Nie tylko porozmawialiśmy o historii tego klubu, choć jest ważna w kontekście atmosfery, jaka w nim panuje i udziela się trenerom, zawodniczkom i rodzicom. Charakterystyczną rzeczą dla bydgoskiej szkółki jest to, że trener nie ustala składu, taktyki i nie przeprowadza zmian. Za to są odpowiedzialne dziewczynki. Dlaczego? Jak to wygląda w praktyce? Czy dochodzi do wielu kłótni między zawodniczkami? Co takiego zrobiły podopieczne Michała Glińskiego, że zszokowały selekcjonerkę seniorskiej reprezentacji Polski kobiet, Ninę Patalon?

Podczas audycji łączyliśmy się również z Danielem Karasiem z firmy Tymbark, który opowiedział nam o szczegółach zapisów do XXII edycji Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”:

Też chcesz przeżyć niesamowitą przygodę jak UKS Tęcza Bydgoszcz? Zgłosiłeś już swoją drużynę do XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Wejdź na www.zpodworkanastadion.pl i daj szansę swoim podopiecznym, by przeżyli równie fantastyczną przygodę jak zawodniczki Tęczy! Zapisy trwają do 31 października.