Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #12

Co tam słychać w największych polskich akademiach? Najistotniejszą informacją tego tygodnia jest to, że akademia “Kolejorza” ma nowego dyrektora. Funkcję tę będzie piastował Marcin Wróbel. 

Legia Warszawa:

Nietypowy trening odbyli we wtorek zawodnicy z drużyn U16-U18. Dlaczego? Ponieważ byli głównymi “aktorami” w pokazowych zajęciach na kursokonferencji dla trenerów, którą zorganizował przy Łazienkowskiej Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. “Legioniści” poinformowali również, że swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Kacper Wnorowski, który w przeszłości szkolił się w Fase Szczecin.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Legii Warszawa:

U-10: wyjazdowe spotkanie z SPF Sabio Miętne
U-12: domowy mecz z MKS-em Piaseczno
U-13: starcie z AP Żyrardowianką Żyrardów
U-14: wygrana 3:1 z Escolą Varsovia
U-16: podopieczni Filipa Raczkowskiego rozgromili 10:0 MKS Ząbkovię oraz zwyciężyli 4:1 z Wisłą Płock

Śląsk Wrocław:

Chłopcy z zespołu do lat 9 pojechali na turniej do Frankfurtu, gdzie mogli się zmierzyć z RB Lipsk, Eintrachtem Frankfurt czy Borussią Dortmund. – Turniej we Frankfurcie był pierwszym zagranicznym turniejem rocznika 2013. Graliśmy w formacie 7v7, co było dla nas nowe. Rywalizowaliśmy z najlepszymi zespołami z Niemiec, co pozwoliło nam sprawdzić się na ich tle. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, jeżeli chodzi o rozumienie gry oraz grę 1v1 w ofensywie i defensywie – powiedział klubowej stronie trener Mateusz Chowański.

Lech Poznań:

Filip Wilak, Filip Borowski, Antoni Kozubal, Krystian Palacz oraz Norbert Pacławski odwiedzili na zajęciach najmłodszych adeptów poznańskiej szkółki. Ważniejsza informacja jest jednak taka, że akademia Lecha ma nowego dyrektora! Został nim Marcin Wróbel, który wcześniej wraz z Tomaszem Rząsą współtworzył m.in. komórkę talent managementu. – Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, które przed nami. W ich skład wchodzi nie tylko planowanie ścieżki naszych młodych zawodników, odpowiednia opieka nad ich edukacją czy ciągła dbałość o filozofię Lecha Poznań. Jesteśmy w trakcie realizacji kluczowych inwestycji w postaci Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz innowacyjnego symulatora skills.lab. To, że potrafimy szkolić najlepiej w kraju wiemy, ale nie chcemy się zadowalać tą świadomością, także i w tym obszarze możemy zrobić jeszcze więcej. Jestem jednak pewien, że w naszych strukturach mamy ludzi, którzy dzięki swoim wysokim kompetencjom potrafią odpowiednio zadbać o każdą z tych płaszczyzn – uważa Piotr Rutkowski.

No właśnie, a co z tym “słynnym” symulatorem? W tym tygodniu we Wronkach zameldowali się przedstawiciele firmy z Austrii, którzy rozpoczęli montaż nowoczesnego sprzętu, inspirowanego Bayernem Monachium.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Lecha Poznań:

Rocznik 2008: porażka 0:10 z Wartą Poznań
Rocznik 2009: wygrana 8:0 z Suchary Suchy Las
Rocznik 2010: Lech Poznań vs AP Reissa
Rocznik 2011: Lech Poznań vs Poznańska 13 Poznań

Wisła Kraków:

Zawodnicy “Białej Gwiazdy” w tym tygodniu rywalizowali w Interlidze (roczniki 2009 oraz 2010), Copalnii Talentów (zespoły U-7, U-9, U-10 i U-11), towarzyskich spotkaniach w Goczałkowicach-Zdroju (drużyny U-8 i U9), a także w rozgrywkach ligowych (U-11, U-13 oraz U-14).

Fot. Newspix