Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #13

Śląsk podpisał kontrakt ze swoją perełką, masowe debiuty w Zagłębiu Lubin oraz nowa umowa Lecha z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji z topowych polskich akademii.

Śląsk Wrocław:

Drużyna do lat 10 zaprezentowała się z bardzo dobrej strony na turnieju w Kleszczowie – w pokonanym boju zostawili Escolę Varsovia, Widzew Łódź czy Cracovię. Ponadto, Śląsk Wrocław podpisał profesjonalną umowę z jednym z największych talentów swojej akademii, czyli Karolem Borysem. Urodzony w 2006 roku zawodnik jest młodzieżowym reprezentantem kraju, ma już za sobą treningi z pierwszym zespołem, a na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Wisła Kraków:

Dziewczęta z Reymonta udały się w niedzielę do Goczałkowic-Zdrój, gdzie wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez Akademię BVB im. Łukasza Piszczka. W zawodach rywalizowały również zespoły: U-9 (Ekstraliga Talentów) oraz U-11.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Wisły Kraków:

U-8: sparing z Kablem Kraków
U-10: mecz kontrolny z Koroną Kielce
U-11: ligowe derby z Cracovią (drugi zespół)
U-12: spotkanie z Krakusem Nowa Huta oraz TS Węgrzce
U-13: kontrolny sparing z Tarnovią (3:3) oraz ligowa wygrana 5:0 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza
U-14 A: remis 2:2 z Garbarnią Kraków
U-14 B: remis 2:2 z Pogonią Skotniki

Lech Poznań:

“Kolejorz” poinformował w tym tygodniu, że jeżeli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, Lech Conference oraz Enea Lech Cup odbędą się w grudniu w formie stacjonarnej. SARS-CoV-2 nie ma jednak wpływu na… nową umowę Lecha z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. – Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe to pionier na rynku e-Infrastruktury. Wiele obiecujemy sobie po tym trójstronnym porozumieniu, bo w jego skład wejdzie także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, co pozwoli na zawiązanie poszczególnych grup badawczych. Jednym z głównych zamysłów naszego działu naukowego była ścisła współpraca z podmiotami wywodzącymi się z regionu. Radość z podpisania umowy z PCSS-em jest więc z naszej perspektywy podwójna – mówi klubowej stronie Bartłomiej Grzelak.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Lecha Poznań:

Rocznik 2008: wygrana 1:0 z Błękitnymi Wronki
Rocznik 2009: porażka 1:4 z Wartą Poznań
Rocznik 2010: starcie z Orlikiem Poznań
Rocznik 2011: mecz z Wartą Poznań

Pogoń Szczecin:

“Portowcy” mają za sobą nieudany wyjazd do Hiszpanii, bo zamiast radości z przyklepania awansu do drugiej rundy UEFA Youth League, były łzy porażki i roztrwonienie trzybrakowej zaliczki z pierwszego meczu w Szczecinie.

Zagłębie Lubin:

Kacper Leszczyński, Patryk Kusztal oraz Oliwier Sławiński – cała trójka wychowanków “Miedziowych” miała okazję zadebiutować w poniedziałek na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Może okoliczności nie były wymarzone, ponieważ trener Dariusz Żuraw wpuścił ich na boisko, gdy Zagłębie przegrywało 2:4 ze Stalą Mielec, ale liczy się sam fakt.

Fot. Newspix