Weszło Junior

Końcowe rozstrzygnięcia w młodszych CLJ-kach. Co może się zmienić?

W najbliższy weekend część zespołów występujących w Centralnych Ligach Juniorów zamknie rozdział pt. runda jesienna 2021/22. Co jeszcze może się zmienić w młodszych CLJ-kach? Czy poznaliśmy już komplet spadkowiczów? Kto dalej walczy o mistrzostwo?

Runda jesienna, zgodnie z planem, powinna zakończyć się w tę niedzielę, jednakże część meczów została w trakcie sezonu z różnych powodów przełożona i drużyny muszą je kiedyś rozegrać. Kto w ostatniej kolejce walczy o pozostanie na szczeblu centralnym, a kto ma już spokój i może potraktować końcowe starcie jako sparing? Analizujemy grupy CLJ U-15 oraz CLJ U-17:

CLJ U-17, Grupa A:

“Legioniści” już w poprzedniej kolejce mogli sobie zapewnić mistrzostwo grupy A, tylko że niespodziewanie przegrali 0:2 z Widzewem Łódź. Zawodnicy warszawskiej Legii nie pogrzebali jednak ostatecznie swoich szans. Wystarczy im, że jutro wygrają lub zremisują w derbach z Polonią. Mogą też przegrać, ale… wtedy Jagiellonia Białystok nie może pokonać UKS-u SMS Łódź. Jak wygląda sytuacja po przeciwległej stronie tabeli? Z Centralną Ligą Juniorów na pewno żegna się Ząbkovia Ząbki, a o utrzymanie wciąż walczą: Stomil, Widzew i UKS. Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie mają olsztynianie, którzy pojadą na mecz do Ząbek, ale zarówno oni, jak i “Widzewiacy” muszą pamiętać o tym, że chłopcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie, więc nawet zwycięstwa obu ekip, przy założeniu, że UKS dwa razy wygra, mogą oznaczać dla nich spadek.

CLJ U-17, Grupa B:

“Kolejorz” najlepszym zespołem rundy jesiennej, natomiast Chemik Bydgoszcz, FASE Szczecin oraz Arka Gdynia do końca walczą o pozostanie na szczeblu centralnym. “Arkowcy” mają do rozegrania potyczki z Lechem oraz Pogonią, więc będzie im bardzo ciężko o jakiekolwiek oczka. Teoretycznie w najlepiej sytuacji jest Chemik, bo nawet jeżeli straci punkty z Lechią, a FASE nie wygra z AP Reissa, zostają w CLJ-ce.

CLJ U-17, Grupa C:

Zagłębie Lubin może już świętować, natomiast nie czas otwierać szampana w Tychach, Legnicy i Opolu. Miedź w ostatniej kolejce zmierzy się ze Śląskiem, Odra podejmie Ruch, za to GKS Tychy zagra z Rakowem Częstochowa. Do bardzo ważnego, a być może najważniejszego, starcia dojdzie 24 listopada, kiedy do Opola przyjadą… właśnie zawodnicy z Tychów.

CLJ U-17, Grupa D:

Punkt. Dokładnie tyle wystarczy Koronie Kielce, żeby utrzymać się w CLJ-ce. Na ich potknięcie najbardziej liczy Motor Lublin, ponieważ, jeśli uda im się wygrać z Resovią (spotkanie zostało przełożone na 27 listopada), a “Scyzory” przegrają z AP TOP 54 Biała Podlaska, to… “Motorowcy” zostają w lidze, bo mają lepszy bilans bezpośrednich meczów.

CLJ U-15, Grupa A:

Legia Warszawa broni się przed Jagiellonią Białystok nie tylko w Centralnej Lidze Juniorów U-17, ale też U-15! Chłopcy ze stolicy pojadą w weekend na mecz do… Białegostoku, gdzie młodszy rocznik “Jagi” – pogodzony ze spadkiem – zrobi wszystko, co w ich pomocy, żeby pomóc starszym kolegom w wygraniu grupy A. Żeby tak się stało, “Duma Podlasia” musi jednak pokonać Polonię Warszawa. Co się stanie, jeżeli Legia oraz Jagiellonią będą miały identyczną liczbę punktów? Rundę jesienną wygrają “Legioniści”.

CLJ U-15, Grupa B:

Jedna z dwóch grup, w której już nic istotnego się nie zmieni. Grupę B wygrywa Lech Poznań, który postara się, żeby zakończyć jesień z kompletem wygranych, za to wiosną w ligach wojewódzkich będą rywalizowały Pogoń Szczecin oraz Sparta Sycewice.

CLJ U-15, Grupa C:

Ależ ciekawie ułożyła się tabela. Górnik Zabrze w ostatniej kolejce zagra z Zagłębiem Lubin o mistrzostwo grupy C! Gospodarzom wystarczy remis, “Miedziowi” muszą wygrać. Nic już nie pomoże za to Miedzi Legnica i Odrze Opole, które spadają z ligi.

CLJ U-15, Grupa D:

“O pietruszkę” – taką rangę mają wszystkie cztery spotkania w 14. kolejki grupy D.

 

Fot. Newspix, regionalnyfutbol.pl