Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #16

Kolejni młodzi piłkarze Śląska Wrocław z profesjonalnymi umowami, nietypowa lekcja chłopaków z Wisły Kraków oraz topowy turniej Górnika Zabrze. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń z czołowych polskich akademii. 

Górnik Zabrze:

Zabrzanie zorganizowali u siebie turniej dla kategorii U-10, w którym wzięło udział 36 czołowych drużyn w tym roczniku z Polski, Ukrainy oraz Słowacji. W „Górnik Cup” rywalizowali m.in. AS Trencin, Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, Odra Opole, Wisła Kraków czy Warta Poznań.

Śląsk Wrocław:

Bartosz Kosiba, wychowanek Śląska, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Kosiba jest środkowym pomocnikiem, z wrocławskim klubem jest związany od ponad 10 lat, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, a obecnie występuje w drużynie juniorów młodszych. Umowę ze Śląskiem Wrocław podpisał również Krzysztof Kurowski, jego kolega z zespołu.

Wisła Kraków:

Młodzi zawodnicy “Białej Gwiazdy” w poniedziałek wzięli udział w wyjątkowej lekcji, bo o historii piłki nożnej, którą przeprowadził Jerzy Fedorowicz, były dyrektor Teatru Ludowego w Krakowie, a zarazem kibic klubu z Reymonta. Jak radzili sobie chłopcy z Wisły Kraków na boisku? Drużyna U-10 pojechała na turniej do Zabrza, zespoły U-12 i U-13 rywalizowały w Interlidze, podopieczni Arkadiusza Spyrki z rocznika 2011 wzięli udział w turnieju “Gramy dla Niepodległej”, ekipy U-8 i U-9 rozegrały towarzyskie spotkania z Beniaminkiem Krosno, za to najmłodsi adepci akademii zagrali w kolejnej edycji Ekstraligi Talentów.

Raków Częstochowa:

Chcecie dowiedzieć się czegoś ciekawego o Akademii Rakowa? W takim razie odsyłamy do naszego reportażu sprzed trzech lat, natomiast częstochowska szkółka wyszła ostatnio z nietypową inicjatywą, ponieważ… każdy może napisać maila do klubu, a na nurtujące pytania będą odpowiadali Marek Śledź, dyrektor akademii, Marta Szymanek-Pilarczyk, trener motoryki czy Michał Nowak z Science Departament. Pytania można wysyłać na: [email protected]

Fot. Newspix