U-16: Wygrywamy ze Słowenią, ale nie ustrzegliśmy się błędów

Podopieczni Marcina Włodarskiego (rocznik 2006) wygrali 4:1 w pierwszym towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Słowenii. Rewanż odbędzie się w czwartek.

To „biało-czerwoni” otworzyli wynik wtorkowego meczu. W 32. minucie Oskar Tomczyk został sfaulowany w polu karnym, a z linii 11. metra nie pomylił się Daniel Mikołajewski. Kolejne trafienia oglądaliśmy dopiero po przerwie. Najpierw Bartosz Pioterczak przeprowadził ładną akcję z Filipem Wolskim, którą ten drugi sfinalizował golem, żeby 60 sekund później… nasza defensywa popełniła ogromny błąd. Zabrakło komunikacji pomiędzy obrońcą a bramkarzem, co też wykorzystał Luka Mlakar.

Ogólnie rzecz biorąc, Polacy w tym starciu przeważającą stroną, czego potwierdzeniem były dwa trafienia z końcówki Bartosza Borkowskiego, który zmienił na placu gry autora pierwszej bramki.

Słowenia 1:4 Polska
(Mlakar – Mikołajewski, Wolski, Borkowski x2)

Skład Polski: Piekutowski, Kabaj, Orlikowski, Krzyżanowski (Faberski), Bugaj (Kolanko), Wolski (Skoczylas), Rejczyk, Borys (Bogusiewicz), Tomczyk (Niiołek), Pioterczak (Gurgul), Mikołajewski (Borkowski).