Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #17

Wystartował projekt “Akademia bez tajemnic” Rakowa Częstochowa, trenerzy Górnika Zabrze są na stażu w Hiszpanii, za to przedstawiciele Wisły Kraków udali się na Ukrainę. Zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych wydarzeń z minionych siedmiu dni w topowych polskich ośrodkach szkolenia. 

Górnik Zabrze:

“Wyjazdowo” w Zabrzu. Część trenerów z Akademii Górnika udała się w tym tygodniu do Szczecina na spotkanie BIG9, za to druga grupa wybrała się do… Hiszpanii, gdzie mają okazję zapoznać się z tajnikami szkolenia w Athleticu Bilbao.

Lech Poznań:

Edgar Cardoso, koordynator grup młodzieżowych Szachtara Donieck, będzie kolejnym prelegentem na zbliżającej się wielkimi krokami Lech Conference. Ponadto, “Kolejorz” ogłosił, że Maksym Czekała, jedna z ważniejszych postaci “Lechitów” w Centralnej Lidze Juniorów U-18, przedłużył umowę z klubem.

Śląsk Wrocław:

Aleksander Wołczek, który z Akademią Śląska Wrocław jest związany od 4. roku życia, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Co jeszcze ciekawego działo się na Dolnym Śląsku? 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, a więc chłopcy z zespołu U-12… pomagali ludziom w pakowaniu zakupów w sklepie, natomiast wczoraj odbyło się spotkanie klubów partnerskich.

Wisła Kraków:

Delegacja Wisły Kraków udała się w ostatnich dniach do Kijowa, żeby porozmawiać o warunkach współpracy z Dynamem, którego młodzieżowe drużyny (U-15 oraz U-17) przyjadą w przyszłym tygodniu do Krakowa. Nie byłoby przeglądu najważniejszych wiadomości z topowych polskich akademii bez… turniejowych bojów zespołów z Reymonta. Lecimy po kolei:

U-8 dziewczynki: mecz z Football Success Academy
U-10 dziewczynki: również rywalizowały z Football Success Academy
U-11 dziewczynki: zagrały z AP Proszowianką Proszowice
U-8 chłopcy: sparing z Górnikiem Zabrze
U-9: chłopcy: udział w halowym turnieju w Suwałkach
U-10 chłopcy: starcie z Kablem Kraków
U-11 chłopcy: ligowa batalia z Pogonią Kraków
U-13: towarzyska wygrana 2:1 z Rakowem Częstochowa
U-14: porażka 3:5 z Rakowem Częstochowa

Raków Częstochowa:

W minionym tygodniu informowaliśmy o ciekawej inicjatywie Rakowa Częstochowa, która właśnie weszła w życie. Jaki budżet ma Projekt Klubów Filialnych? Kiedy zawodnicy akademii rozpoczynają współpracę z trenerem mentalnym? Skąd dział Science Departament bierze wzorce? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie na stronie klubu.

Fot. Newspix