Weszło Junior

Budowa we Wronkach na ostatniej prostej. Arena skills.lab ma być gotowa w styczniu

We Wronkach już stoi nowoczesna arena skills.lab, która ma przyczynić się w przyszłości do jeszcze bardziej efektywnego rozwoju indywidualnego zawodników. Obiekt zostanie oddany do użytku w styczniu. 

– Jesteśmy w ostatniej fazie budowy skills.lab. Dzisiaj przeprowadzamy testy techniczne i oprowadzamy osoby, które w przyszłości będą zarządzały tym systemem i będą szkoliły naszych zawodników tutaj w środku. To ostatnia faza. Zostały nam tylko testy – opowiada Michał Kokotek, kierownik działu organizacji akademii Lecha Poznań.

skills.lab Arena? Co to takiego? To symulator, opierający się na rejestrowaniu danych z treningu. Zawodnicy wykonują ćwiczenia, które mają na celu doskonalenie ich umiejętności indywidualnych. Dzięki temu, że zadania i środki treningowe, które są w ofercie projektu, sprawiają, że zawodnicy akademii będą mieć możliwość rozwijania się na wielu piłkarskich płaszczyznach.

Będzie również pomagał zawodnikom w powrotach z kontuzji i przyczyniał się do skrócenia okresu rekonwalescencji. Z areny skills.lab może korzystać każdy piłkarz, niezależnie od wieku czy stopnia umiejętności.

Skills.lab Arena, czyli najbardziej zaawansowany system treningowy stanowi idealne narzędzie do regularnej oceny oraz rozwoju wszystkich klubowych drużyn. Nie możemy się doczekać początku współpracy z Lechem i pomocy przy tworzeniu przez niego kolejnych generacji piłkarskich mistrzów – podkreśla menadżer generalny skills.lab, doktor Johannes Taendl.

Jak wyglądają ostatnie kroki przygotowań skills.lab Areny? Poniżej materiał wideo przygotowanym przez Lech TV:

Fot. Newspix