Weszło Junior

Jak zbudować silny kobiecy klub od zera? Założyciele “Trójeczki” gośćmi audycji

Wszystko zaczęło się niewinnie. Od… zgłoszenia jednej drużyny na Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w 2010 roku. Dziś klub ten słynie z szkolenia dziewczynek, a jego seniorska drużyna występuje na zapleczu Ekstraligi i w ubiegłym sezonie dotarła do półfinału Pucharu Polski. Mowa o UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, którego założyciele – Wojciech Mróz i Michał Bąk – wpadną do nas na środową audycję “Z Podwórka na Stadion”.

– W 2010 roku grupa dziewczyn z rocznika 2002 wzięła udział w Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Świetnie im szło, ponieważ awansowały aż do półfinałów etapu ogólnopolskiego tego Turnieju, gdzie ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Postanowiliśmy wraz z Michałem Bąkiem pójść za ciosem i na bazie dwunastu dziewczynek, które na dzień dobry osiągnęły sukces sportowy, założyć klub piłkarski. Z roku na rok tworzyliśmy nabory i udało nam się to dość mocno rozbudować – opowiadał nam o początkach powstawania klubu Wojciech Mróz, prezes, a zarazem założyciel UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna.

W pierwszym odcinku “Z Podwórka na Stadion” w 2022 roku porozmawiamy o przygodach, jakie przeżyła “Trójeczka” na przestrzeni lat. Co ma wpływ na to, że są w tym miejscu, którym są teraz, zaczynając zupełnie od zera dwanaście lat temu? Na co ich jeszcze stać – awans do Ekstraligi? Mistrzostwo kraju? Jakie mają aspiracje – kompleksowe szkolenie przyszłych piłkarek czy sukcesy sportowe? Jakie dla nich znaczenie ma Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, od którego zaczęła się ich przygoda?

Początek audycji o godz. 13:00 w weszlo.fm.