Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #24

Lech Poznań przedłużył umowę z ważną postacią zespołu Huberta Wędzonki, a poza tym ten tydzień upłynął w największych polskich akademiach pod znakiem sparingów i coraz intensywniejszych przygotowań do rundy wiosennej.

Wisła Kraków:

Podopieczni Adriana Filipka w środę zakończyli 10-dniowy obóz przygotowawczy w Myślenicach, podczas którego pokonali 3:1 juniorów starszych Ruchu Chorzów oraz 4:2 seniorów Pcimianki Pcim. Z “Niebieskimi” zmierzyli się również juniorzy młodsi “Białej Gwiazdy” i… także wygrali. Zespół Patryka Jałochy od poniedziałku przebywa na obozie w Kluczborku.

Śląsk Wrocław:

Bardzo dobre wyniki w tym tygodniu zanotowała Akademia Śląska Wrocław – chłopcy z drużyny U-12 wygrali 6:0 z Barcą Academy Budapeszt i 4:1 z Fastav Zlin, za to starszy rocznik… pokonał tych samych rywali. Starcie pomiędzy juniorami młodszymi “Wojskowych” a “Kolejorza” zakończyło się remisem 4:4.

Cracovia:

W rundzie jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-18 wysokie zwycięstwo odniósł Raków Częstochowa, natomiast w przerwie między rundami “Pasy” bardziej się postawiły i zdołały zremisować z beniaminkiem. Poza tym starciem, wygrali też siedmioma bramkami z Beskidem Andrychów. Trochę gorzej poradzili sobie juniorzy młodsi, którzy przegrali z “Medaliki” 2:3.

Raków Częstochowa:

Rywalizacja ze starszymi zawodnikami? Dla chłopców z Akademii Rakowa Częstochowa to żaden problem. Ekipa U-16 pokonała 6:0 Ruch Radzionków U-17, a drużyna do lat 14 okazała się nieznacznie lepsza (4:3) od trampkarzy starszych GKS-u Tychy. Żadnych szans rówieśnikom z Katowic nie dał zespół U-13, który rozgromił „GieKSę” aż 11:2.

Lechia Gdańsk:

“Duma Pomorza” lepsza od Olimpii Elbląg. I to dwukrotnie, bo zwycięstwa odniosły drużyny U-16 i U-17.

Pogoń Szczecin:

Drużyna “Portowców” do lat 17 okazała się lepsza od Śląska Wrocław, a podopieczni Piotra Łęczyńskiego ograli 4:2 niemiecką Hansę Rostock.

Legia Warszawa:

Ekipa U-16 zmierzyła się z Herthą Berlin, chłopcy z zespołu U-14 z Zagłębiem Sosnowiec, a podopieczni Grzegorza Szoki podejmowali w Legia Training Center juniorów starszych Ruchu Chorzów oraz – w ramach 3. kolejki turnieju AlAtbal Cup – przegrali 2:3 z duńskim FC Midtjylland.

Lech Poznań:

“Kolejorz” poinformował, że Kacper Sommerfeld zdecydował się kontynuować swoją przygodę z klubem z Bułgarskiej. “Kacper wywodzi się z naszych struktur, w których przechodził kolejne szczeble już od szóstego roku życia. Dzięki ciągłemu rozwojowi dotarł na poziom juniora starszego, ale znajduje się na radarach trenerów drużyny naszych rezerw. To uniwersalny pomocnik, który głównie operuje w środku pola, a charakteryzuje go dobry odbiór oraz następująca po nim dynamizacja akcji swojego zespołu” – powiedział Marcin Wróbel, dyrektor akademii.

Górnik Zabrze:

Adam Nocoń, nowy szkoleniowiec juniorów starszych Górnika, całkiem udanie “zadebiutował w nowych barwach. Jego podopieczni zajęli trzecią lokatę na XXIV międzynarodowym turnieju o Puchar Prezesa Miasta Zabrza. Jeszcze lepiej zaprezentowali się… juniorzy młodsi, którzy wygrali całą imprezę.

Fot. Newspix