UEFA Youth League: krótkie podsumowanie 1/8 finału

Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Mistrzów wkraczają w decydującą fazę. Co wydarzyło się w 1/8 finału? Kto zagra w ćwierćfinałach? Czy doszło do jakichś niespodzianek?

W UEFA Youth League rywalizują łącznie 64 zespoły – 32 drużyny z dorosłej Ligi Mistrzów oraz 32 mistrzów krajowych rozgrywek. Polskę w tej edycji reprezentowała Pogoń Szczecin, ponieważ podopieczni Piotra Łęczyńskiego wygrali Centralną Ligę Juniorów U-18 w sezonie 2020/21. „Portowcy” odpadli jednak z Młodzieżowej Ligi Mistrzów już w pierwszej rundzie. Ich pogromcami okazało się hiszpańskie Deportivo La Coruña. Do tej pory ekipy z obu ścieżek rywalizowały oddzielnie, a pierwszą okazję do zmierzenia się między sobą, otrzymały właśnie w 1/8 finału. O awansie do kolejnej rundy decydował tylko jeden mecz.

Komplet wyników 1/8 finału UEFA Youth League:

Real Madryt 2:3 Atletico Madryt
(Gonzalez Ballesteros, Marvel – Diez Roldan, Barrios x2)

Midtjylland 2:3 Benfica Lizbona
(Christensen, Simsir – Moreira, Silva, Semedo)

• Benfica Lizbona wyrównała rekord Realu Madryt, jeżeli chodzi o liczbę awansów do ćwierćfinałów (6)