U-19 kobiet: Dwie zdobyte bramki nie wystarczyły na Szwedki

Reprezentacja Polski kobiet U-19 rozpoczęła drugą fazę eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy od porażki. „Biało-czerwone” na inaugurację przegrały 2:4 ze Szwedkami.

Pierwsza odsłona spotkania nie była szczególnie udana dla podopiecznych Katarzyny Barlewicz. Piłkarki znad Wisły na przerwę schodziły z wynikiem 0:2, a chwilę po zmianie stron – straciły trzecią bramkę, która praktycznie pogrzebała ich szansę na korzystny rezultat w tym meczu. Co prawda, Polki w drugiej połowie prezentowały się wyraźnie lepiej, na listę strzelczyń udało się wpisać Martynie Buś oraz Nadii Krezyman, jednakże ich trafienia nie pozwoliły na wywalczenie, chociażby jednego punktu. Kolejną szansę na zdobycie premierowych „oczek” będą miały w sobotę, kiedy zmierzą się z Dunkami.

Polska 2:4 Szwecja
(Buś, Krezyman – Wangerheim, Vinberg, Bjork x2)

Skład Polek: Oliwia Szymczak, Oliwia Ogierman, Aleksandra Dudziak, Daria Sokołowska, Natalia Wróbel, Karolina Gec (Klaudia Tobiczyk), Martyna Buś, Nikola Dębińska (Kinga Bieszczad), Marcelina Buś, Nadia Krezyman, Martyna Duchnowska (Magdalena Sobal)