U-15: Wysokie zwycięstwo „biało-czerwonych”

Reprezentacja Polski do lat 15 wygrała 3:0 w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią. W pierwszym meczu, który odbył się we wtorek w malowniczo położonym Predoslje, padł remis 2:2.

Początek czwartkowego starcia należał do dosyć wyrównanych. Miejscowi pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 22. minucie, lecz wówczas przed utratą bramki uchronił nas Mateusz Jeleń, który popisał się ofiarną interwencją. Podopieczni Rafała Lasockiego objęli prowadzenie na kilka minut przed przerwą, gdy z bliskiej odległości gola strzelił Dawid Szwiec. „Biało-czerwoni” podkręcili tempo w drugiej połowie. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Sokołowski z Zagłębia Lubin, a kwadrans później zwycięstwo przypieczętował Kamil Jakóbczyk.

Polska 3:0 Słowenia
(Szwiec, Sokołowski, Jakóbczyk)

Wyjściowy skład Polski: Mateusz Jeleń, Jakub Jaroszuk, Mikołaj Kotarba, Dawid Szwiec, Oliwier Błaszczyk, Filip Tokar, Jakub Adkonis, Hubert Jasiak, Igor Busz, Szymon Królak, Damian Sokołowski.