U-17: Polska pokonała Ukrainę. Awans coraz bliżej

Podopieczni Dariusza Gęsiora pokonali 3:2 Ukrainę w drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Starego Kontynentu. Oznacza to, że jeżeli „biało-czerwoni” we wtorek rozprawią się z Kosowem, zakwalifikują się do turnieju głównego.

Reprezentanci Polski w pierwszym meczu zaprezentowali się dość słabo, czego konsekwencją była porażka 0:1 z Włochami. W sobotę wyglądali już zdecydowanie lepiej. Piłkarze znad Wisły wyszli na prowadzenie w 36. minucie, kiedy do bramki trafił Dawid Tkacz, a tuż przed samą przerwą gola strzelił Kacper Śmiglewski, jedna z gwiazd Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Trener Gęsior mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy po niecałym kwadransie od rozpoczęcia drugiej połowy po raz trzeci pokonali ukraińskiego golkipera i mogli już być prawie pewni zwycięstwa. Co prawda, nasi wschodni sąsiedzi zdołali odpowiedzieć jeszcze dwoma bramkami, ale to nie pozwoliło im na wywalczenie chociażby jednego punktu.

Polska 3:2 Ukraina
(Tkacz, Śmiglewski, Sławiński – Gusiev, Dzen)

Skład Polski: Antoni Mikułko, Patryk Rychlik, Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski, Konrad Magnuszewski, Jakub Lewicki, Kacper Śmiglewski (Kacper Terlecki), Miłosz Kalemba (Mateusz Wójcik), Jakub Staniszewski, Dawid Tkacz (Dawid Drachal), Oliwier Sławiński (Szymon Doba)