UYL: Klątwa przełamana, Benfica rozniosła Red Bull Salzburg

To była prawdziwa egzekucja. Benfica Lizbona zemściła się za wszystkie przegrane finały i w decydującym spotkaniu Młodzieżowej Ligi Mistrzów rozgromiła 6:0 Red Bull Salzburg.

„As Águias” trzykrotnie w przeszłości awansowali do decydującej fazy rozgrywek, jednakże za każdym razem musieli uznać wyższość rywala. Ba, zdążyli nawet przerżnąć finał z… Salzburgiem, mimo że UEFA Youth League powstała zaledwie dziewięć lat temu, a w tym roku odbyła się ósma edycja. Dla przykładu, FC Barcelona „zaledwie” dwa razy znalazła się w meczu o tytuł i oba te spotkania wygrała. Tyle samo triumfów ma na swoim koncie angielska Chelsea, z tą różnicą, że „The Blues” dwa inne finały przegrali.

Portugalczycy rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie w podobnym stylu, co półfinałowe starcie z Juventusem Turyn, czyli od szybkich dwóch goli, które padły jeszcze przed upłynięciem pierwszego kwadransa gry. Już w 2. minucie do bramki trafił Martim Neto, który kilkanaście minut później popisał się naprawdę efektowną asystą przy trafieniu Henrique Araújo.

Klub z Lizbony rozkręcił się po zmianie stron. Obrońcy z Salzburga zostawiali mnóstwo miejsca młodym zawodnikom z Portugalii, a ci to skrupulatnie wykorzystywali. Niedługo po przerwie rezultat podwyższył Cher Ndour, a chwilę później do głosu ponownie doszedł Araújo, który ośmieszył austriackiego bramkarza. Piłkarze Benfiki wiedzieli, że nie wypuszczą już takiego prowadzenia, więc pozwolili sobie na jeszcze ofensywniejszą grę, która przełożyła się na gole Luisa Semedo oraz – po raz trzeci – Araújo.

Red Bull Salzburg 0:6 Benfica Lizbona