U-15: Kolejne wysokie zwycięstwo Polaków

Pięć goli we wtorek, pięć goli w środę. Podopieczni Rafała Lasockiego pokonali 5:2 reprezentację Węgier w ramach towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów.

„Biało-czerwoni” nie mogli sobie pozwolić na zbyt długi odpoczynek, bo po wczorajszym spotkaniu w Ostródzie, dzisiaj rywalizowali w oddalonym o niecałe 100 kilometrów Nowym Dworze Gdańskim. Piłkarze znad Wisły bardzo dobrze weszli w mecz, bo już w 18. minucie prowadzili… trzema bramkami. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Igor Stankiewicz, a jednego gola dołożył Kacper Szulc. Przed przerwą trafienie zanotował jeszcze Wojciech Mońka, a w samej końcówce rywali dobił Igor Brzyski, zawodnik Lecha Poznań. Polacy ponownie na boisko wyjdą w piątek, a ich przeciwnikami będą Finowie.

Polska 5:2 Węgry
(Stankiewicz x2, Szulc, Brzyski, Mońka – nieznani)

Wyjściowy skład Polski: Mateusz Pruchniewski, Karol Stefański, Oliwer Błaszczyk, Wojciech Mońka, Igor Brzyski, Filip Baniowski, Jan Kniat, Kacper Szulc, Igor Stankiewicz, Dawid Mazurek, Damian Sokołowski. Rezerwowi, którzy weszli na murawę: Mateusz Jeleń, Dawid Szwiec, Mateusz Dziewiatowski, Kacper Potulski, Jakub Adkonis, Mateusz Szczepaniak, Hubert Jasiak, Szymon Królak, Kamil Jakóbczyk, Adrian Przyborek.