EURO U-17: Zwycięstwo wypuszczone z rąk. Polacy remisują z Bułgarią

Reprezentanci Polski do lat 17 zremisowali 1:1 z rówieśnikami z Bułgarii. „Biało-czerwoni” zakończyli udział w europejskim czempionacie na fazie grupowej.

Polacy oraz Bułgarzy mogli podejść do niedzielnego meczu na pełnym luzie, ponieważ zarówno jedni, jak i drudzy nie mogli już awansować do fazy pucharowej. Podopieczni Dariusza Gęsiora ustawili się dość wysoko, co było nowością, gdyż w starciach z Francją oraz Holandią graliśmy bardzo nisko, bliżej własnego pola karnego.

Pierwszy kwadrans gry minął pod znakiem niezbyt groźnych sytuacji z obu stron. Drugi też. Raz dobrze w pole karne dośrodkował Oliwier Sławiński, niezłą okazję miał Antoan Stoyanov, natomiast absolutnie nic z tych akcji nie wynikło.

W 38. minucie doczekaliśmy się… pierwszego celnego strzału! Sławiński uderzył prosto w bramkarza. Napastnik Zagłębia Lubin, może obok Patryka Rychlika z FASE Szczecin, był jednym zawodnikiem, którego można było wyróżnić za tę część spotkania.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski bardzo dobrze rozpoczął też drugą połowę. 17-latek otrzymał piłkę w polu karnym, zwiódł przyjęciem rywala, a później uderzył piłkę po koźle w lewy dolny róg bramki, otwierając wynik spotkania. Zdecydowanie najciekawsze było ostatnio 20 minut meczu. Naprawdę ładnym strzałem popisał się Tomasso Guercio, kolejną groźną akcję przeprowadził Oliwier Sławiński, a Bułgarzy mogli doprowadzić do wyrównania.

I doprowadzili. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się rezerwowy Stefan Traykov. Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie oczekiwał od kadry Dariusza Gęsiora, że ta włączy się do walki o mistrzostwo Europy, ale zarówno wyniki, jak i sama gra mogą pozostawiać sporo do życzenia.

Polska 1:1 Bułgaria
(Sławiński – Traykov)

Skład Polski: Jakub Murawski, Mikołaj Tudruj, Konrad Magnuszewski, Patryk Rychlik, Tomasso Guercio, Jakub Staniszewski, Marcel Kalemba (Dawid Tkacz), Kacper Terlecki (Jakub Lewicki), Kacper Masiak (Kacper Śmiglewski, Szymon Doba), Oliwier Sławiński, Dawid Drachal (Mateusz Wójcik)