U-17: Francuzi nowymi mistrzami Europy

Dla Holendrów był to trzeci finał z rzędu, ale w Izraelu nie świętowali kolejnego wywalczonego tytułu. „Oranje” w decydującym meczu przegrali 1:2 z Francją.

Saël Kumbedi na Mistrzostwach Europy U-17 zdobył tylko dwie bramki, jednakże to jego trafienia zapewniły „Trójkolorowym” miano najlepszej reprezentacji Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej. Kibice zgromadzeni na stadionie w Netanji zobaczyli w środę trzy gole, z czego wszystkie padły po zmianie stron. To Francuzi musieli gonić wynik, ponieważ w 48. minucie na listę strzelców wpisał się Jaden Slory z Feyenoordu. Podopieczni Jose Alocera odwrócili losy spotkania pomiędzy 58. a 60. minutą, gdy dwukrotnie bramkarza rywali pokonał obrońca Le Havre.

W tegorocznym EURO U-17 udział brali także Polacy. Kadra Dariusza Gęsiora zakończyła udział w imprezie na fazie grupowej, przegrywając z… Francją (1:6) oraz Holandią (1:2), a także remisując 1:1 z Bułgarią.

Francja 2:1 Holandia