EURO U-19: „Synowie Albionu” mistrzami Europy

Chociaż do rozstrzygnięcia starcia Izraela z Anglią potrzebna była dogrywka, ostatecznie obyło się bez niespodzianki. „Synowie Albionu” w finale Mistrzostw Europy U-19 wygrali 3:1.

Gospodarze w decydującym spotkaniu znaleźli się po ograniu faworyzowanych Francuzów, natomiast zawodnicy z Wysp Brytyjskich pokonali 2:1 Włochów.

W finale pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Izraela. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Oscar Gloukh, który zabawił się z obroną rywali. Anglicy wyrównali po zmianie stron, a konkretnie w 52. minucie. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc portugalski sędzia zarządził dogrywkę. Podopieczni Iana Fostera przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w dodatkowych 30 minutach.

Izrael 1:3 Anglia