U-19: Udany początek eliminacji. Polacy pokonali Bośnię i Hercegowinę

Podopieczni Marcina Brosza w pierwszym spotkaniu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-19 pokonali 2:0 Bośnię i Hercegowinę. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Kowalczyk oraz Szymon Michalski.

W pierwszych dwóch kwadransach spotkania Polacy wyraźnie przeważali, natomiast z tej przewagi niewiele wynikało. Kilkukrotnie pod naszą szesnastkę zapędzili się również przyjezdni, ale i oni w żadnej sytuacji nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Oliwiera Zycha. Jeżeli chodzi o wydarzenia godne odnotowania, w 16. minucie efektownie piłkę nad rywalem przerzucił Tomasz Pieńko z Zagłębia Lubin, aczkolwiek chwilę później oddał zbyt lekkie uderzenie.

„Biało-czerwoni” objęli prowadzenie na chwilę przed zejściem do szatni. Luka Prsjla odbił jeszcze przed siebie strzał Antoniego Kozubala, jednakże przy dobitce Mateusza Kowalczyka nie miał już większych szans na skuteczną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się dość sennie. W 62. minucie boisko na noszach musiał opuścić Miłosz Matysik, a w 68. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Dawid Bugaj, ale niestety kopnął tylko w słupek. 180 sekund później pierwszą interwencję w tym meczu zanotował Zych, który odbił celne uderzenie z rzutu wolnego. Drużyna Marcina Brosza ustaliła wynik spotkania w 88. minucie – z bliskiej odległości do siatki trafił Szymon Michalski.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będzie Estonia, która na inaugurację eliminacji sensacyjnie pokonała 2:0 reprezentację Włoch. Batalia ta odbędzie się w sobotę, początek o godz. 18:00.

Polska 2:0 Bośnia i Hercegowina
(Kowalczyk, Michalski)

Skład Polski: Oliwier Zych, Miłosz Matysik (Wiktor Matyjewicz), Szymon Michalski, Dawid Bugaj, Antoni Kozubal (Maxi Oyedele), George Chmiel (Szczepan Mucha), Kacper Urbański, Mateusz Kowalczyk (Jakub Kolan), Tomasso Guercio (Miłosz Brzozowski), Tomasz Pieńko