U-18: Absurdalna sytuacja w spotkaniu Polaków. Mecz przerwany z powodu… czerwonych kartek

Reprezentacja Polski do lat 18 miała dzisiaj zmierzyć się z Francją w ostatnim spotkaniu towarzyskiego turnieju, który jest rozgrywany w tym kraju. Mecz się rozpoczął, ale nie skończył, ponieważ gospodarze otrzymali… cztery czerwone kartki.

Podopieczni Wojciecha Kobeszko wyszli na prowadzenie w piątej minucie niedzielnego starcia, natomiast dwadzieścia minut później musieli już gonić wynik, ponieważ do siatki trafili Mokrane Bentoumi i Ilyes Housni. „Biało-czerwoni” dość przytomnie zareagowali na stracone bramki i momentalnie doprowadzili do wyrównania.

Naprawdę ciekawie i mocno niecodziennie zrobiło się jednak dopiero po zmianie stron. W 55. minucie czerwoną kartkę otrzymał Ilyes Housni, w 60. minucie z boiska wyleciał Jeanuël Belocian, w 70. minucie Kacper Masiak strzelił gola na 3:2, 120 sekund później upomniany czerwonym kartonikiem został Yoni Gomis, a w 77. minucie Romain Rétif był zmuszony przerwać grę, ponieważ czerwoną kartkę, już czwartą dla Francji, obejrzał Darnell Bile.

Polska 3:2 Francja
(Sławiński, Kozłowski, Masiak – Bentoumi, Housni)

Skład Polski: Antoni Mikułko, Karol Dziedzic, Mateusz Jasiński, Jakub Lewicki, Kacper Masiak, Kacper Przybyłko, Oliwier Sławiński, Dariusz Stalmach, Bartosz Tomaszewski, Oliwier Wojciechowski