Centralny Raport: Wisła Kraków znów przegrywa, Korona zatrzymana

Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków i Korona Kielce miały szansę przeskoczyć w tabeli Legię Warszawa, ponieważ mecz „Legionistów” z Rakowem Częstochowa został przełożony na późniejszy termin, ale żadna z drużyn nie wykorzystała okazji na objęcie prowadzenia w tabeli.

Spotkania Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa oraz Lecha Poznań z Arką Gdynia nie odbyły się z powodu trwającej przerwy reprezentacyjnej. Co wydarzyło się w starciach, które doszły do skutku?

Miedź wywalczyła pierwszy punkt w tym sezonie! Beniaminek z Legnicy zremisował bezbramkowo z beniaminkiem z Gdańska. Do podziału punktów doszło również w derbach stolicy oraz w batalii Cracovii z Jagiellonią Białystok. Oba spotkania zakończyły się rezultatem 1:1. – Remis jest zasłużony wynikiem. To był typowy mecz do jednej bramki, to znaczy, kto strzeliłby pierwszego gola, ten zyskałby trzy punktyMimo zerowego wcześniej dorobku Miedzi Legnica wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Drużyna gości chciała się przełamać, sami znamy to uczucie, gdyż długo czekaliśmy na pierwszą wygraną. Goście zagrali bardzo solidny mecz, układ tabeli nie odzwierciedlał poziomu ich gry – powiedział klubowym mediom Tomasz Byszko, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Trwa „czarna seria” Pogoni Szczecin. „Portowcy” – obok Miedzi Legnica – są jedynym zespołem w tych rozgrywkach, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa. W sobotę ta sztuka ponownie im się nie udała, gdyż polegli w wyjazdowym starciu z Górnikiem. Jedną z trzech bramek dla zabrzan zdobył David Ajenjo Hyjek, który tym samym z dorobkiem sześciu trafień przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Zagłębie Lubin opuściło strefę spadkową. „Miedziowi” mierzyli się na własnym boisku z Koroną Kielce i raczej nie byli faworytami tej potyczki, gdyż podopieczni Marka Mierzwy bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczną kampanię, czego nie można powiedzieć o drużynie Marcina Cilińskiego.

Obrońcy tytułu udanie rozpoczęli niedzielne spotkanie, bo już po pierwszym kwadransie gry prowadzili 2:0. Strzelanie rozpoczął Mateusz Chmarek, który nie pomylił się z linii 11. metra, a chwilę później trafienie dołożył Wojciech Szafranek. „Koroniarze” w drugiej połowie odpowiedzieli dwoma trafieniami, z czego jedno było… samobójcze.

„Biała Gwiazda” zanotowała drugą porażkę z rzędu. Pogromcami Wisły Kraków okazał się Śląsk. „Od poniedziałku cały zespół, wszyscy zawodnicy pracowali bardzo mocno na dzisiejsze zwycięstwo. Te treningi, cała praca sztabu i zawodników przyniosła efekt. Trzeba powiedzieć, że pierwsza połowa była fantastyczna w naszym wykonaniu. Były sytuacje przed przerwą, aby podwyższyć wynik jak, choćby Kuby Lutostańskiego, Aleksandra Wołczka czy też po kilku uderzeniach z dystansu. Do szatni mogliśmy schodzić z wynikiem 3:0, to by wtedy też wyglądało zupełnie inaczej. Równie dobrze mogliśmy przeciwnika napocząć już po kilku minutach drugiej połowy, bo mieliśmy dobre sytuacje” – podsumował mecz w rozmowie z klubowymi mediami Bartosz Siemiński, szkoleniowiec wrocławian.

Komplet wyników 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Cracovia 1:1 Jagiellonia Białystok (Kolec – Wojdakowski)
Polonia Warszawa 1:1 Escola Varsovia (Antkiewicz – Kłosowicz)
Lechia Gdańsk 0:0 Miedź Legnica
Górnik Zabrze 3:1 Pogoń Szczecin (Hyjek, Wąsik, Tobolik – Przyborek)
Zagłębie Lubin 3:1 Korona Kielce (Chmarek, Szafranek, Czepielik <s> – Zaliński)
Śląsk Wrocław 2:1 Wisła Kraków (Wołczek, Matuszewski – Gruszecki)

Tabela:

Pełen terminarz 8. kolejki CLJ U-19:

Wisła Kraków – Arka Gdynia (1 października, godz. 11:00)
Korona Kielce – Lech Poznań (1 października, godz. 12:00)
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa (1 października, godz. 12:00)
Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa (1 października, godz. 12:00)
Zagłębie Lubin – Cracovia (1 października, godz. 12:00)
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (1 października, godz. 14:00)
Miedź Legnica – Górnik Zabrze (2 października, godz. 12:00)
Escola Varsovia – Lechia Gdańsk (2 października, godz. 12:00)

Przyszła kolejka zapowiada się naprawdę interesująco. Korona Kielce zmierzy się z Lechem Poznań, Jagiellonia Białystok będzie podejmować u siebie Polonię Warszawa, natomiast Śląsk Wrocław uda się do Książenic.

Centralna Liga Juniorów U-17

Grupa wschodnia:

Komplet zwycięstw i średnia ponad czterech bramek na mecz. Legia Warszawa w świetnym stylu rozpoczęła rundę jesienną, o czym w weekend dość boleśnie przekonali się zawodnicy AKS-u SMS Łódź. Jak poradziły sobie pozostały ekipy z tego województwa? ŁKS Łódź pokonał 2:0 Polonię Warszawa, za to Widzew Łódź poległ 1:4 z Wisłą Płock.

Nie tylko Legia, ale też Wisła Kraków oraz Korona Kielce bardzo dobrze rozpoczęły sezon w dwóch najstarszych CLJ-kach. Nieźle w obu rocznikach radzi sobie również Jagiellonia Białystok, jednakże w weekend juniorzy młodsi przegrali 2:4 z Resovią.

Hutnik Kraków dalej czeka na pierwszy punkt, a Escola Varsovia – na pierwszą wygraną. I poczekają, co najmniej tydzień dłużej.

Komplet wyników 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Wisła Kraków 4:1 Motor Lublin (Kuziemka, Kowalski x2, Magdziak – Krzak)
ŁKS Łódź 2:0 Polonia Warszawa (Mielczarek, Siwek)
Wisła Płock 4:1 Widzew Łódź (Rzepkowski, Rajkowski, Leśniewski, Babor – Musialski)
Korona Kielce 2:1 Hutnik Kraków (Hajdo, Konieczny – Szablowski)
Legia Warszawa 5:0 AKS SMS Łódź (Kosiorek, Skrobała, Adkonis, Rojkowski, Mizera)
Jagiellonia Białystok 2:4 Resovia (Pietuszewski, Mazurek – Kotecki, Ożóg, Urbański, Leopold <s>)
Escola Varsovia 2:2 Cracovia (Rataj x2 – Dąbrowski, Mazur)
Stal Rzeszów 0:3 Podlasie Biała Podlaska (Wnuk x2, Kaszkiel)

Tabela:

Pełen terminarz 8. kolejki CLJ U-17:

Cracovia – Jagiellonia Białystok (30 września, godz. 11:00)
Polonia Warszawa – Escola Varsovia (1 października, godz. 11:00)
Podlasie Biała Podlaska – Resovia Rzeszów (1 października, godz. 12:00)
Widzew Łódź – Korona Kielce (1 października, godz. 13:30)
Hutnik Kraków – ŁKS Łódź (1 października, godz. 14:30)
Motor Lublin – Legia Warszawa (2 października, godz. 13:00)
Stal Rzeszów – Wisła Kraków (2 października, godz. 13:30)
AKS SMS Łódź – Wisła Płock (2 października, godz. 14:30)

Grupa zachodnia:

„Odrobina litości dla zespołów z Bydgoszczy” – taki transparent powinien pojawić się na obiektach Zawiszy i Chemika. Drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego wyraźnie sobie nie radzą i tylko reorganizacja rozgrywek sprawiła, że pewnie spadną z ligi dopiero wiosną, a nie jak to często miało miejsce w przeszłości, czyli już po rundzie jesiennej.

Mecz na szczycie dla Rakowa Częstochowa. „Medaliki” pewnie ograły Pogoń Szczecin. W drugim spotkaniu dwóch topowych akademii Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Górnikiem Zabrze.

FASE Szczecin „zdemolowało” Zagłębie Sosnowiec, Śląsk Wrocław nie dał żadnych szans Rekordowi Bielsko-Biała, natomiast Lechia Gdańsk bez większych problemów pokonała Chrobrego Głogów.

Lech Poznań 0:0 Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin 1:4 Raków Częstochowa (Gołębiewski – Głowiński, Suski, Grabowski, Nowakowski)
Chrobry Głogów 0:4 Lechia Gdańsk (Ociepski, Łuszcz, Wiśniewski, Bieliński)
FASE Szczecin 6:0 Zagłębie Sosnowiec (Chudziak, Lisman x2, Andruszko, Baran, Bogdanowski)
Odra Opole 4:1 Zawisza Bydgoszcz (Sanecki, Sula, Bałaj, Białowąs – Majer)
Chemik Bydgoszcz 2:6 Arka Gdynia (Dziankanowski x2 – Kotowicz, Sawicki x2, Siemka x2, Kolasa)
Rekord Bielsko-Biała 0:5 Śląsk Wrocław (Benedyktowicz x2, Skrzypczyński, Suski, Maścianica)