U-17: Anglicy na deskach. Rewelacyjne spotkanie „biało-czerwonych”

Reprezentanci Polski z brązowymi medalami w Pucharze Syrenki 2022. Podopieczni Marcina Włodarskiego w decydującym starciu zdemolowali 5:0 Anglię.

To Anglicy lepiej weszli w mecz, aczkolwiek nie przeszkodziło to „biało-czerwonym” w objęciu prowadzenia. W 10. minucie futbolówkę otrzymał Filip Wolski, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i celnym uderzeniem po ziemi otworzył wynik wtorkowego spotkania. „Synowie Albionu” mogli momentalnie doprowadzić do wyrównania, ale skutecznie interweniował Miłosz Piekutowski.

Jak z początku zdecydowanie groźniejsi pod bramką rywali byli zawodnicy z Wysp Brytyjskich, tak z czasem inicjatywę przejęli podopieczni Marcina Włodarskiego, czego najlepszym potwierdzeniem była kapitalna zespołowa akcja, zakończona trafieniem Mike’a Hurasa na 2:0.

To nie żart, chwilę po zmianie stron Polacy ponownie podwyższyli prowadzenie. Znów na listę strzelców wpisał się Mike Huras, który tym razem balansem ciała zgubił przeciwnika, a następnie po rykoszecie wpakował futbolówkę do siatki. To nie było „ostatnie słowo” gospodarzy w tym meczu. Na samym początku ostatniego kwadransa gry Szymon Kądziołka zagrał do Krzysztofa Kolanko i zrobiło się 4:0, a pięć minut później… Huras skompletował hat-tricka.

Szczerze? Brak nam słów. Kadra Marcina Włodarskiego zaprezentowała się po prostu fantastycznie.

Polska 5:0 Anglia
(Wolski, Huras x3, Kolanko)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Michał Gurgul (Filip Kucharczyk), Patryk Olejnik, Filip Wolski (Jakub Krzyżanowski), Karol Borys (Szymon Kądziołka), Mateusz Skoczylas (Daniel Mikołajewski), Nico Adamczyk, Maksymilian Sznaucer, Mike Huras, Jan Faberski (Krzysztof Kolanko), Filip Rejczyk (Dominik Szala)