U-19: Polacy z awansem do drugiej fazy eliminacji do Mistrzostw Europy

Podopieczni Marcina Brosza przegrali 0:1 z Włochami w trzecim spotkaniu pierwszej fazy eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-19. Taki rezultat oznacza, że „biało-czerwoni” wygrali swoją grupę oraz awansowali do kolejnej fazy.

Suma szczęścia w futbolu często równa się zero i tak było w pierwszej odsłonie tego meczu. W 17. minucie Wiktor Matyjewicz popisał się celnym dośrodkowaniem, które skutecznie wykończył Tomasz Pieńko, jednakże zawodnik Zagłębia Lubin znajdował się na spalonym, więc bramka nie została uznana. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później Jakub Kolan faulował we własnym polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę, a… Tommaso Mancini uderzył nad bramką.

Druga połowa do doliczonego czasu gry była równie senna, co pierwsza. Wówczas Wiktor Matyjewicz nieprzepisowo zatrzymał jednego z piłkarzy z Półwyspu Apenińskiego, otrzymał czerwoną kartkę, a arbiter podyktował drugi rzut karny tego dnia. Tym razem przed szansą stanął Samuele Vignato, który nie pomylił się z linii 11. metra, zapewniając swojej drużynie skromne zwycięstwo. Najważniejsza informacja dla nas jest taka, że porażka nie przeszkodziła Polakom w awansie do kolejnej fazy eliminacji.

Polska 0:1 Włochy
(Vignato)

Skład Polski: Oliwier Zych, Jakub Kolan, Igor Drapiński, Miłosz Matysik, George Chmiel (Szczepan Mucha), Kacper Urbański, Maxi Oyedele, Mateusz Kowalczyk (Antoni Kozubal), Wiktor Matyjewicz, Tomasz Pieńko (Miłosz Kurowski), Miłosz Brzozowski (Tommaso Guercio)