U-19 kobiet: Francuzki triumfują w osłabieniu

Kadra Katarzyny Barlewicz przegrała 1:3 z Francją w drugim spotkaniu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. Honorową bramkę dla Polski zdobyła Natalia Rohn.

„Biało-czerwone” rozpoczęły turniej eliminacyjny od remisu 1:1 z Irlandią. Mecz z drużyną „Trójkolorowych” nie rozpoczął się dla nich najlepiej, bo już w 11. minucie na listę strzelczyń wpisała się Louna Ribadeira. Zawodniczki znad Sekwany przed przerwą jeszcze podwyższyły prowadzenie, jednakże w 56. minucie czerwoną kartką ukarana została Oceane Toussaint, w czym swoich szans mogły upatrywać reprezentantki Polski.

I słusznie, bo w 71. minucie futbolówkę do bramki wpakowała wprowadzona z ławki Natalia Rohn, ale to było wszystko, na co było stać w piątek podopieczne Katarzyny Barlewicz. W samej końcówce starcia drugie trafienie dołożyła Ribadeira, która ustaliła wynik spotkania na 1:3.

Polska 1:3 Francja
(Rohn – Ribadeira x2, Ndongala)

Skład Polek: Kinga Seweryn, Martyna Cygan, Urszula Onoszko, Milena Kazanowska, Julia Jędrzejewska, Oliwia Katowicz, Oliwia Domin (Magdalena Duchnowska), Nadia Krezyman, Martyna Gąsiorek (Martyna Duchnowska), Magdalena Sobal, Patrycja Kozarzewska (Natalia Rohn)