U-19 kobiet: Pogrom i awans do kolejnej rundy eliminacji ME

Podopieczne Katarzyny Barlewicz rozgromiły 8:0 Irlandię Północną w trzecim spotkaniu pierwszej rundy eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-19.

„Biało-czerwone” objęły prowadzenie już w 3. minucie, a na przerwę schodziły z wynikiem 4:0. W drugiej połowie Polki dołożyły kolejne cztery trafienia. Hat-trick skompletowała Magdalena Sobal, dubletem popisały się Natalia Rohn i Martyna Duchnowska, a jednego gola strzeliła też Oliwia Katowicz.

Reprezentantki Polski awansowały do kolejnej rundy eliminacji z drugiego miejsca. Grupę z kompletem zwycięstw wygrały Francuzki, na trzeciej lokacie uplasowały się Irlandki, a tabelę zamknęły piłkarki z Irlandii Północnej.

Polska 8:0 Irlandia Północna
(Katowicz, Duchnowska x2, Rohn x2, Sobal x3)

Skład Polski: Kinga Seweryn, Julia Jędrzejewska, Martyna Cygan, Kinga Bieszczad, Milena Kazanowska, Oliwia Domin (Magdalena Dąbrowska), Oliwia Katowicz (Paulina Piksa), Martyna Gąsiorek (Oliwia Bałdyga), Magdalena Sobal, Natalia Rohn (Martyna Duchnowska), Nadia Krezyman (Patrycja Kozarzewska)