Centralny Raport: Lech ograł Legię, Górnik z piątym zwycięstwem z rzędu

Co można zrobić w trzy minuty? Przygotować kanapkę, umyć zęby albo zaparzyć herbatę, a np. Michał Sołkiewicz z Lechii Gdańsk w 180 sekund zdążył otrzymać… czerwoną kartkę. Co więcej, w tym samym spotkaniu z boiska wyleciał Jakub Bohdanowicz, jego kolega z zespołu, a także Szymon Panasiuk z Zagłębia Lubin.

„Jakie mam pierwsze przemyślenia i wnioski po starcie sezonu? Przede wszystkim, że ta liga jest nieprzewidywalna” – powiedział nam w „CLJ-ce od środka” Tomasz Byszko, szkoleniowiec beniaminka. I rzeczywiście niecodziennie się zdarza, żeby liczba czerwonych kartek równała się liczbie bramek w danym meczu. W przewinieniach „lepsi” byli przyjezdni, natomiast na boisku triumfowali obrońcy mistrzowskiego tytułu. Swoją drogą, należy pochwalić lubinian, którzy właśnie zanotowali czwartą wygraną z rzędu.

Jeszcze lepszą serię notują podopieczni Adama Noconia. „Górnicy” w 10. kolejce pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok i było to ich piąte kolejne zwycięstwo, które jednocześnie pozwoliło im objąć prowadzenie w tabeli. „Kompletnie nie zapowiadało się na naszą porażkę. Muszę przyznać, że byliśmy drużyną dominującą przez cały mecz, natomiast Górnik był bardzo konkretny w swoich wyjściach. Nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony po tym spotkaniu, bo chłopcy naprawdę grali na dobrym poziomie. Uważam, że jako drużyna prezentowaliśmy się nieźle” – mówił w rozmowie z „JagaTV” Marek Wasiluk, który od tego sezonu prowadzi juniorów starszych Jagiellonii Białystok.

Escola Varsovia przerwała passę Rakowa Częstochowa. Obok Zagłębia Lubin jest to jedyna drużyna, która wygrała w tej kolejce na własnym boisku. Jeszcze Korona Kielce zanotowała remis w starciu z Wisłą Kraków, za to pozostałe pięć ekip musiało uznać wyższość gości.

Jednym z tych klubów jest Pogoń Szczecin, która w piątek przegrała 0:2 z Arką Gdynia. To była siódma porażka „Portowców” w trwającej kampanii. Gorzej wygląda sytuacja tylko Miedzi Legnica, która po kolejnej przegranej raczej zmierza prosto do ligi wojewódzkiej, mimo że do ostatniego kwadransa potyczki ze Śląskiem Wrocław bezbramkowo z nim remisowała.

Nie ma znaczenia kategoria wiekowa, spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań zawsze elektryzują piłkarską społeczność. W Książenicach „Kolejorz” zadał pierwszy cios na samym początku batalii, a dwa kolejne na chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra. Należy dodać, że „Legioniści” od 68. minuty radzili sobie w dziesiątkę, co z pewnością nie ułatwiało im zadania.

Tylko jedna bramka padła w potyczce Cracovii z Polonią Warszawa. Zwycięskiego gola strzelił w 28. minucie Kacper Jakóbczyk.

Komplet wyników 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Jagiellonia Białystok 1:3 Górnik Zabrze (Mościcki, Ajenjo Hyjek x2, Michalski)
Legia Warszawa 0:3 Lech Poznań (Tymiński, Zięba, Goc)
Pogoń Szczecin 0:2 Arka Gdynia (Predenkiewicz, Abbott)
Miedź Legnica 0:3 Śląsk Wrocław (Matuszewski x2, Szarabura)
Zagłębie Lubin 2:1 Lechia Gdańsk (Łoboda, Skoczylas – Śmiglewski)
Escola Varsovia 3:1 Raków Częstochowa (Stępkowski x2, Janowski – Woźny)
Cracovia 0:1 Polonia Warszawa (Jakóbczyk)
Korona Kielce 0:0 Wisła Kraków

Tabela:

Pełen terminarz 11. kolejki CLJ U-19:

Wisła Kraków – Legia Warszawa (22 października, godz. 11:00)
Arka Gdynia – Miedź Legnica (22 października, godz. 11:00)
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok (22 października, godz. 11:00)
Polonia Warszawa – Korona Kielce (22 października, godz. 12:00)
Lechia Gdańsk – Cracovia (22 października, godz. 12:00)
Śląsk Wrocław – Escola Varsovia (22 października, godz. 12:00)
Lech Poznań – Pogoń Szczecin (23 października, godz. 12:00)
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (9 listopada, godz. 12:00)

Nie udało się w poprzednim, to może w tym tygodniu „Biała Gwiazda” wreszcie sięgnie po komplet punktów? Ich przeciwnikiem będzie rozdrażniona po ostatniej porażce Legia Warszawa. Ciekawie zapowiadają się również starcia Rakowa Częstochowa z Jagiellonią Białystok oraz Polonii Warszawa z Koroną Kielce.

Centralna Liga Juniorów U-17

Grupa wschodnia:

AKS SMS lepszy od ŁKS-u w derbach Łodzi. Jak poradziła sobie w 10. kolejce trzecia ekipa ze stolicy województwa łódzkiego? Widzew zremisował bezbramkowo z Escolą Varsovia. Remis padł także w spotkaniu Polonii Warszawa z Resovią.

Stal Rzeszów prowadziła z Wisłą Płock 1:0 i 2:1, żeby ostatecznie nie wywalczyć w tej rywalizacji, chociażby honorowego punktu. Nieznacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy Podlasia Biała Podlaska, którzy aż trzykrotnie obejmowali prowadzenie w starciu z Cracovią i ostatecznie „zaledwie” zremisowali z nią 3:3.

W starciach Motoru Lublin z Koroną Kielce oraz Hutnika z Jagiellonią Białystok najwięcej działo się po 80. minucie. To właśnie wtedy „Koroniarze” i „Duma Podlasia” zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W odróżnieniu od Legii Warszawa, która z Wisłą Kraków prowadziła niemal od samego początku, kompletując 10. wygraną w rundzie jesiennej.

Komplet wyników 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Podlasie Biała Podlaska 3:3 Cracovia (Wnuk, Chaciówka, Chazan – Kucharczyk x2, Królak)
Wisła Kraków 0:4 Legia Warszawa (Kosiorek, Grzejszczak, Adkonis, Skrobała)
Hutnik Kraków 2:3 Jagiellonia Białystok (Stanaszek, Banot – Rybak x3)
AKS SMS Łódź 4:1 ŁKS Łódź (Kuśmierczyk x2, Żulewski, Tomaszewski – Siwek)
Stal Rzeszów 2:3 Wisła Płock (Dworak, Kierys – Serwach x2, Babor)
Polonia Warszawa 1:1 Resovia Rzeszów (Kosmalski – Kotecki)
Motor Lublin 1:2 Korona Kielce (nieznany – Cerek, Didiajew)
Widzew Łódź 0:0 Escola Varsovia

Tabela:

Pełen terminarz 11. kolejki CLJ U-17:

Wisła Płock – Wisła Kraków (22 października, godz. 12:00)
Resovia Rzeszów – Hutnik Kraków (22 października, godz. 12:00)
Korona Kielce – Stal Rzeszów (22 października, godz. 14:00)
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź (22 października, godz. 15:00)
ŁKS Łódź – Motor Lublin (22 października, godz. 15:00)
Cracovia – Polonia Warszawa (23 października, godz. 14:00)
Escola Varsovia – AKS SMS Łódź (23 października, godz. 14:15)
Legia Warszawa – Podlasie Biała Podlaska (23 października, godz. 18:00)

Grupa zachodnia:

Naszą akcję pt. „Odrobina litości dla drużyn z Bydgoszczy” trzeba będzie chyba rozszerzyć o kolejne miasta, ponieważ w weekend Zagłębie Lubin rozniosło Zagłębie Sosnowiec, za to Chrobry Głogów został zdemolowany przez Arkę Gdynia. Nie oznacza to jednak, że… ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowały się, co najmniej przyzwoicie. Otóż nie – Zawisza poległ 0:7 z Górnikiem Zabrze, natomiast Chemik dostał 0:6 od Rekordu Bielsko-Biała.

Spotkanie na szczycie dla Pogoni Szczecin. „Portowcy” ograli we Wronkach 3:1 Lecha Poznań. Komplet punktów do swojego konta dopisały też FASE Szczecin oraz Lechia Gdańsk, za to Odra Opole przegrała wysoko z Rakowem Częstochowa.

Śląsk Wrocław 2:3 FASE Szczecin (Bednedyktowicz, Cesarz – Chudziak, Lisman x2)
Arka Gdynia 6:2 Chrobry Głogów (Ozimek x3, Kotowicz, Sawicki, Bełz – Sikora x2)
Zawisza Bydgoszcz 0:7 Górnik Zabrze (Oleksiewicz x3, Skiba, Jasiak, Malecki, Popow)
Lechia Gdańsk 2:1 Warta Poznań (Bajko, Borkowski – Uliński)
Lech Poznań 1:3 Pogoń Szczecin (Sokołowski – Rachubiński x2, Gołębiewski)
Zagłębie Sosnowiec 1:7 Zagłębie Lubin (Zawojski – Rogowski, Gregorski x2, Sobolewski, Rokita, Szulc x2)
Raków Częstochowa 4:0 Odra Opole (Kukulski, Siwkowski, Gibała x2)
Chemik Bydgoszcz 0:6 Rekord Bielsko-Biała (Oszek, Tekieli, Sadlik, Kuźma, <samobój> x2)