U-17: Pewne zwycięstwo z Andorą

Po rozczarowującej porażce 0:2 z Czarnogórą w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy U-17, podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali aż 6:1 Andorę.

„Biało-czerwoni” objęli prowadzenie w 16. minucie, gdy rzut karny skutecznie wykorzystał Oskar Tomczyk. Zawodnik Lecha Poznań był również autorem dwóch następnych goli i po półgodzinie gry miał już na swoim koncie hat-tricka.

W drugiej połowie reprezentanci Polski dołożyli kolejne trafienia (dwie bramki zdobył Daniel Mikołajewski, a jedną Mike Huras), natomiast honorową bramkę udało się też zdobyć Andorczykom.

Kadra Marcina Włodarskiego swój następny mecz rozegra w środę. Ich rywalem będzie Austria, która po dwóch kolejkach również ma na swoim koncie trzy oczka.

Polska 6:1 Andora
(Tomczyk x3, Mikołajewski x2, Huras – Acosta

Skład Polski: Jakub Stępak, Nico Adamczyk (Rafał Boczoń), Igor Orlikowski, Michał Gurgul, Krzysztof Kolanko (Szymon Kądziołka), Maksymilian Sznaucer, Filip Rejczyk (Karol Borys), Jan Faberski, Filip Kucharczyk, Oskar Tomczyk (Mike Huras), Mateusz Skoczylas (Daniel Mikołajewski)