U-17: Nie bez przeszkód, ale mamy awans do drugiej rundy

Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 4:2 Austrię w trzecim spotkaniu pierwszej rundy eliminacji do przyszłorocznego EURO U-17. Taki rezultat oznacza, że „biało-czerwoni” zajęli w swojej grupie 2. lokatę.

To Austriacy zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu, a konkretnie zrobił to w 16. minucie Fabian Feiner z Admiry Wacker Mödling, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Odpowiedź Polaków przyszła już po kilku minutach. Mateusz Skoczylas podał do Oskara Tomczyka, a temu nie pozostało nic innego jak doprowadzić do wyrównania.

Przed upływem drugiego kwadransa gry oglądaliśmy jeszcze dwa trafienia. Autorem pierwszego był Phillip Verhounig, a dosłownie chwilę później kolejnego gola strzelił Tomczyk. W drugiej połowie do bramki trafiali już tylko gospodarze. Piłkarzy znad Wisły na prowadzenie wyprowadził Jakub Krzyżanowski, za to „kropkę nad i” postawił zawodnik Lecha Poznań, kompletując w tym meczu hat-tricka.

Kadra Marcina Włodarskiego z dorobkiem sześciu punktów zajęła drugą lokatę w swojej grupie. Wygrała ją Czarnogóra, która w ostatnim starciu niespodziewanie zremisowała 1:1 z Andorą, która już wcześniej była pogodzona z brakiem awansu do kolejnej rundy eliminacji.

Polska 4:2 Austria
(Tomczyk x3, Krzyżanowski – Vergounig, Feiner)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Igor Orlikowski, Patryk Olejnik, Jakub Krzyżanowski, Krzysztof Kolanko, Karol Borys (Daniel Mikołajewski), Maksymilian Sznaucer, Filip Rejczyk (Szymon Kądziołka), Filip Wolski (Filip Kucharczyk), Oskar Tomczyk (Mike Huras), Mateusz Skoczylas