U-19: Polacy rozgromili Maltę, hat-trick Jana Żuberka

Podopieczni Marcina Brosza kończą towarzyski turniej na Malcie zwycięstwem. „Biało-czerwoni” w trzecim spotkaniu rozgromili 5:1 zespół gospodarzy.

Reprezentanci Polski do lat 19 rozpoczęli zawody od porażki 0:3 z Niemcami, a następnie przegrali 0:2 z Portugalią. Piłkarze znad Wisły najlepiej zaprezentowali się w końcowej batalii, mimo że do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. „Worek” z bramkami rozerwał pięć minut po zmianie stron Filip Koperski, drugiego gola dołożył Kacper Urbański, miejscowi w 61. minucie złapali kontakt, aczkolwiek ostatnie słowo należało do Jana Żuberka z Interu Mediolan, który potrzebował zaledwie 22 minut na skompletowanie hat-tricka.

Polska 5:1 Malta
(Żuberek x3, Koperski, Urbański – Barbara)

Skład Polski: Maciej Kikolski, Kacper Skrobański, Wiktor Matyjewicz, Tommaso Guercio, Filip Koperski, Filip Kocaba (Dominik Biniek), Kacper Urbański (Iwo Kaczmarski), Tomasz Pieńko, Miłosz Brzozowski, Mateusz Kowalski (Jan Żuberek), Szczepan Mucha (Antoni Kozubal)