U-17: Tomczyk z trafieniem na wagę zwycięstwa

Podopieczni Marcina Włodarskiego rozpoczęli towarzyski turniej w Hiszpanii od zwycięstwa 3:2 z Norwegią. Dubletem popisał się Daniel Mikołajewski, natomiast decydującego gola strzelił Oskar Tomczyk.

To „biało-czerwoni” otworzyli wynik niedzielnego spotkania. W 16. minucie rzut karny wykorzystał Mikołajewski, lecz później do głosy doszli zawodnicy ze Skandynawii, którzy wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ponownie z linii 11. metra nie pomylił się piłkarz Parmy U-18, za to zmianie stron trafieniem na wagę zwycięstwa popisał się Oskar Tomczyk z Lecha Poznań.

Polacy ponownie na hiszpańskie boiska wybiegną we wtorek. Ich przeciwnikiem będzie Belgia.

Polska 3:2 Norwegia
(Mikołajewski x2, Tomczyk – Thorvaldsen, Tewelde)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Dominik Szala, Igor Orlikowski, Filip Wolski, Karol Borys, Daniel Mikołajewski, Krzysztof Kolanko, Mateusz Skoczylas, Krzysztof Kurowski, Igor Brzyski, Filip Rejczyk