U-17: Filip Rejczyk z hat-trickiem, Szwedzi pokonani

Reprezentanci Polski do lat 17 wracają do domu z kompletem zwycięstw z towarzyskiego turnieju, który był rozgrywany w Hiszpanii. W czwartkowym spotkaniu „biało-czerwoni” pokonali 5:2 Szwecję.

W całym meczu padło aż siedem bramek, ale tylko jedna przez przerwą. Jej autorem był Filip Wolski. Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. Najpierw goście doprowadzili do wyrównania, żeby chwilę później Daniel Mikołajewski ponownie wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę. Goście ze Skandynawii się nie podłamali i w 69. minucie doprowadzili do wyniku 2:2. Końcówka starcia należała już jednak do Filipa Rejczyka z Legii Warszawa, który potrzebował nieco ponad kwadrans, żeby trzykrotnie pokonać bramkarza rywali.

Podopieczni Marcina Włodarskiego zakończyli towarzyski turniej w Hiszpanii z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 13:4.

Polska 5:2 Szwecja
(Wolski, Mikołajewski, Rejczyk x3)

Skład Polski: Mateusz Mędrala, Dominik Szala (Filip Rózga), Igor Orlikowski, Jan Łabędzki, Filip Wolski (Mike Huras), Karol Borys (Szymon Kądziołka), Oskar Tomczyk (Igor Brzyski), Daniel Mikołajewski (Piotr Kowalik), Krzysztof Kolanko, Krzysztof Kurowski, Filip Rejczyk