U-17 kobiet: Pierwszy krok w stronę awansu wykonany

Podopieczne Marcina Kasprowicza rozpoczęły drugą fazę eliminacji do Mistrzostw Europy U-17 od zwycięstwa. „Biało-czerwone” pokonały 2:0 rówieśniczki z Estonii.

Polki wyszły na prowadzenie w 18. minucie, gdy futbolówkę w siatce umieściła Anna Gliszczyńska. Zawodniczka Górnika Łęczna zdobyła również drugą bramkę, tuż przed przerwą podwyższając wynik środowego spotkania.

Reprezentantki Polski ponownie wybiegną na boisko w sobotę, gdy zmierzą się z Rumunkami. Awans na mistrzostwa wywalczą sobie tylko i wyłącznie zwyciężczynie grup.

Polska 2:0 Estonia
(Gliszczyńska x2)

Skład Polski: Julia Woźniak, Jagoda Cyraniak, Magda Piekarska, Klaudia Kielczewska, Paulina Guzik (Wiktoria Kuprowska), Inez Sikora (Gabriela Lewicka), Emilia Szymczak, Magdalena Półrolniczak (Wiktoria Sroka), Roksana Jagodzińska (Julia Gutowska), Zuzanna Grzywińska (Oliwia Związek), Anna Gliszczyńska