U-17 kobiet: Bez fajerwerków, ale są trzy punkty

Podopieczne Marcina Kasprowicza pokonały 2:1 Rumunię w drugim spotkaniu drugiej fazy eliminacji do tegorocznego EURO U-17 kobiet. Jeżeli „biało-czerwone” chcą awansować na tę imprezę, muszą w ostatnim meczu, co najmniej zremisować z Czeszkami.

Sobotnie starcie nie rozpoczęło się dla piłkarek znad Wisły najlepiej, ponieważ na przerwę schodziły z wynikiem 0:1, gdyż po ok. półgodzinie gry do siatki trafiła Ioana Stancu. Polki po zmianie stron jednak zdołały odwrócić losy tego spotkania. W 64. minucie rzut karny wykorzystała Magdalena Półrolniczak, a w 82. minucie na listę strzelczyń wpisała się Zuzanna Grzywińska, sprawiając, że reprezentantki Polski mają spore szanse, żeby po pięciu latach ponownie pojechać na Mistrzostwa Europy.

Polska 2:1 Rumunia
(Półrolniczak, Grzywińska – Stancu)

Skład Polek: Julia Woźniak, Paulina Guzik (Wiktoria Kuprowska), Klaudia Kiełczewska, Magda Piekarska, Jagoda Cyraniak, Magdalena Półrolniczak (Wiktoria Sroka), Emilia Szymczak, Inez Sikora (Gabriela Lewicka), Anna Gliszczyńska (Zofia Dubiel), Zuzanna Grzywińska, Roksana Jagodzińska (Julia Gutowska)