U-17: Bramka Hurasa wystarczyła. Polacy lepsi od Czechów!

Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 1:0 Czechów w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U-17. „Biało-czerwoni” ponownie wybiegną na boisko w sobotę, gdy zmierzą się z Portugalią.

„Uważam, że Portugalia jest faworytem tej grupy. Myślę, że pierwszy mecz pomiędzy nami a Czechami będzie decydujący o wyjściu, bo awans uzyskują dwa zespoły. Ale to, że Portugalia jest faworytem, nie znaczy, że nie da się z nimi wygrać i rywalizować. Będziemy starali się pokazać w tym meczu z jak najlepszej strony” – mówił nam w lutym Włodarski.

W środowym starciu bardzo długo na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis, jednakże w ostatnim kwadransie gry Polacy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 84. minucie Mike Huras, który dosłownie kilka minut wcześniej wszedł z ławki rezerwowych za Daniela Mikołajewskiego.

Polska 1:0 Czechy
(Huras)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Jakub Krzyżanowski, Igor Orlikowski, Dominik Szala, Filip Rejczyk (Igor Brzyski), Maksymilian Sznaucer, Filip Wolski (Filip Rózga), Karol Borys, Krzysztof Kolanko, Mateusz Skoczylas (Oskar Tomczyk), Daniel Mikołajewski (Mike Huras)