U-19: Zaczynamy od remisu z Izraelem

Kadra Marcina Brosza zremisowała 1:1 z Izraelem w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U-19. Bramkę dla „biało-czerwonych” zdobył Filip Koperski.

To zawodnicy znad Wisły lepiej rozpoczęli środowy mecz, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta w 10. minucie przez Filipa Koperskiego, który wpakował futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gracz Lechii Gdańsk może jednak mówić o sporym pechu, ponieważ prawdopodobnie podczas celebracji gola nabawił się kontuzji, która sprawiła, że chwilę później na placu gry musiał zastąpić go Kacper Urbański. Goście skorzystali na zamieszaniu w naszych szeregach i… w 25. minucie Ran Binyamin doprowadził do wyrównania.

Niewiele brakowało, a niedługo po zmianie stron Izraelczycy mieliby swoją okazję z rzutu karnego – na szczęście Lewis Pitan faulował rywala tuż przed szesnastką. Przeciwnicy przeważali, natomiast reprezentanci Polski również potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Ofeka Milika. Groźnie uderzali m.in. Jordan Majchrzak czy Tomasz Pieńko. Ogólnie rzecz biorąc, remis jest dość sprawiedliwym wynikiem dla obu stron.

Polacy są gospodarzami turnieju eliminacyjnego, w którym zmierzą się z: Izraelem, Łotwą oraz Serbią. Teoretycznie w naszej grupie nie ma wyraźnego faworyta, lecz należy pamiętać, że awans na docelową imprezę uzyska tylko najlepszy zespół. Następne spotkanie odbędzie się w sobotę w Rącznej.

Polska 1:1 Izrael
(Koperski – Binyamin)

Skład Polski: Oliwier Zych, Filip Koperski (Kacper Urbański), Levis Pitan, Jakub Lewicki (Miłosz Brzozowski), Miłosz Matysik, Dawid Bugaj, Maxi Oyedele, Antoni Kozubal, Igor Strzałek (Dominik Biniek), Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko (Szczepan Mucha)