Centralny Raport: Lech Poznań zrównał się punktami z Górnikiem Zabrze

6. minuta starcia Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa. Maksym Czekała „rzuca” o ziemię Łukaszem Józefczykiem, a ten w rewanżu go podcina, za co w konsekwencji ogląda czerwoną kartkę. „Medaliki” od niemal samego początku grają w osłabieniu i… ostatecznie przegrywają z „Kolejorzem” 0:2.

Kurczę, nie chcemy usprawiedliwiać na siłę zawodnika Rakowa, bo jednak zachował się niesportowo, natomiast został do takiego zachowania sprowokowany przez gracza Lecha, który po faulu zachowywał się, jakby mu nogę urwało, a to przecież od niego zaczęła się cała sytuacja. Co prawda, było w tym trochę boiskowego sprytu, lecz niesmak pozostał…

Przechodząc do spraw już tylko i wyłącznie piłkarskich, podopieczni Bartosza Bochińskiego wykorzystali grę w przewadze po zmianie stron. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Nadolski, za to w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Maksym Pietrzak.

Z racji, że w 20. kolejce Górnik poniósł porażkę z Wisłą, ekipa z Poznania zrównała się punktami z zabrzanami. „Kolejorz” i „Górnicy” mają niewielką przewagę nad Rakowem Częstochowa oraz całkiem sporą nad Jagiellonią Białystok, która przegrała w sobotę z depczącą jej po piętach Koroną Kielce. „Było to interesujące spotkanie zarówno w naszym, jak i w wykonaniu rywali. Pierwsze 30 minut meczu to nasza dominacja w każdej fazie gry, w tym czasie padła jedna bramka, ale czujemy niedosyt, że nie udało nam się zdobyć kolejnych. Na kwadrans przed końcem tej części Górnik zaczął wychodzić poza swoją połowę i tworzyć sobie pierwsze sytuacje. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale patrząc całościowo, uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jestem bardzo podbudowany tym, że dzisiaj wreszcie widziałem na boisku zgrany zespół i jestem po prostu dumny, bo nie tylko jakość piłkarska, ale też determinacja, chęć wygrania pojedynku oraz meczu były u nas na wysokim poziomie. Jeżeli uda nam się utrzymać postawę z dzisiejszego spotkania, to jesteśmy w stanie zwyciężyć w każdym meczu do końca sezonu. Umiejętności piłkarskie nie stanowią problemu, ale potrzebny nam jest głód zwycięstwa. Mam nadzieję, że do następnych spotkań podejdziemy z podobnym nastawieniem, a już we wtorek postawimy kolejny ważny krok” – tłumaczy w rozmowie z klubową stroną Adrian Filipek, szkoleniowiec Wisły Kraków.

Przełamanie Legii Warszawa. Drużyna Filipa Raczkowskiego wygrała pierwszy raz od listopada, pewnie ogrywając w Książenicach Lechię Gdańsk. Zwycięstwo „Legionistów” pozwoliło im opuścić strefę spadkową, do której spadł Śląsk. Zespół z Wrocławia mierzył się na wyjeździe z Arką Gdynią i pomimo początkowego objęcia prowadzenia, a następnie doprowadzenia do rezultatu 2:2, ostatecznie Marcel Predenkiewicz sprawił, że komplet punktów pozostał na Pomorzu.

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym starciem tego weekendu była… batalia Pogoni Szczecin z Polonią Warszawa. W 16. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni, ale tuż przed końcem drugiego kwadransa gry Yadegar Rostami strzelił swojego 11. gola w tegorocznym sezonie. Chwilę później goście zdobyli drugą bramkę, na co gospodarze także odpowiedzieli trafieniem. W drugiej połowie „Czarne Koszule” po raz trzeci oraz czwarty wyszły na prowadzenie w sobotnim spotkaniu i… dopiero gol z 88. minuty autorstwa Piotra Jarnickiego zapewnił im zwycięstwo.

Komplet wyników 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Korona Kielce 3:1 Jagiellonia Białystok (Kucharczyk x2, Wójcik – Wojdakowski)
Pogoń Szczecin 3:4 Polonia Warszawa (Rostami, Welter x2 – Jakóbczyk, Piasek, Urbański, Jarnicki)
Legia Warszawa 5:1 Lechia Gdańsk (Lachowicz, Adkonis, Bednarz, Stangret, Sobociński – Jakuć)
Wisła Kraków 1:0 Górnik Zabrze (Rutkowski <s>)
Lech Poznań 2:0 Raków Częstochowa (Nadolski, Pietrzak)
Arka Gdynia 3:2 Śląsk Wrocław (Szymański, Abbott, Predenkiewicz – Bednarczyk, Matuszewski)

Tabela:

Pełen terminarz 21. kolejki CLJ U-19:

Arka Gdynia – Korona Kielce (31 marca, godz. 13:00)
Polonia Warszawa – Miedź Legnica (1 kwietnia, godz. 11:00)
Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa (1 kwietnia, godz. 12:00)
Górnik Zabrze – Legia Warszawa (1 kwietnia, godz. 12:00)
Raków Częstochowa – Wisła Kraków (1 kwietnia, godz. 12:45)
Cracovia – Escola Varsovia (1 kwietnia, godz. 15:00)
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok (2 kwietnia, godz. 12:00)
Śląsk Wrocław – Lech Poznań (2 kwietnia, godz. 13:00)

W 21. kolejce czekają nas m.in. potyczki Górnika Zabrze z Legią Warszawa i Rakowa Częstochowa z Wisłą Kraków.

Centralna Liga Juniorów U-17

Grupa wschodnia:

Tylko Hutnik Kraków nie strzelił w weekend gola w grupie wschodniej. Jedną bramkę zdobyły Podlasie Biała Podlaska, Resovia Rzeszów, ŁKS Łódź, „Biała Gwiazda” oraz Widzew Łódź, dwa trafienia dały AKS-owi SMS Łódź wygraną nad Wisłą, ale nie uratowały Korony Kielce w meczu z Polonią Warszawa, a spotkanie Stali Rzeszów z Motorem Lublin zakończyło się remisem 2:2. Trzykrotnie do bramki rywala trafiali zawodnicy Jagiellonii Białystok, „Czarnych Koszul” i Escoli Varsovia, po cztery gole strzeliły Cracovia, a także Legia Warszawa, natomiast „piątkę” wspomnianemu już Hutnikowi strzeliła Wisła Płock.

Komplet wyników 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Polonia Warszawa 3:2 Korona Kielce (Adamczyk x2, Nowak – Łukawski x2)
Jagiellonia Białystok 3:1 Podlasie Biała Podlaska (Stypułkowski, Kozłowski, Chazan <s> – Niedziela)
Escola Varsovia 3:1 Resovia Rzeszów (Lis, Malec x2 – Zybała)
ŁKS Łódź 1:4 Cracovia (Westwal – Bzdyl, Zieliński, Tabisz, Dąbrowski)
Wisła Płock 5:0 Hutnik Kraków (Cytacki, Rajkowski x3, Babor)
Legia Warszawa 4:1 Widzew Łódź (Karolak, Klubowski, Szczepaniak, Żewłakow – Sianos)
Wisła Kraków 1:2 AKS SMS Łódź (Kowalski – Lutkowski, Chodera)
Stal Rzeszów 2:2 Motor Lublin (Plichta x2 – Sikora, Krzak)

Tabela:

Pełen terminarz 22. kolejki CLJ U-17:

Hutnik Kraków – Korona Kielce (1 kwietnia, godz. 12:00)
AKS SMS Łódź – Legia Warszawa (1 kwietnia, godz. 12:30)
Motor Lublin – Wisła Kraków (1 kwietnia, godz. 13:30)
Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów (1 kwietnia, godz. 14:00)
Resovia – Jagiellonia Białystok (1 kwietnia, godz. 14:00)
Widzew Łódź – Wisła Płock (1 kwietnia, godz. 14:30)
Polonia Warszawa – ŁKS Łódź (1 kwietnia, godz. 16:30)
Cracovia – Escola Varsovia (2 kwietnia, godz. 12:00)

Grupa zachodnia:

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że czołówka grupy zachodniej, czyli Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze (w ten weekend pauzował), Raków Częstochowa, Lech Poznań lub Pogoń Szczecin regularnie gromią rywali, tak w sobotę czy niedzielę również zwyciężały, lecz nie tak przekonująco, jak dotychczas.

„Miedziowi” pokonali 2:0 Odrę Opole, „Portowcy” wygrali 2:1 z Lechią Gdańsk, „Medaliki” okazały się lepsze od Rekordu Bielsko-Biała, za to Lech zwyciężył we Wronkach z Arką Gdynia.

Jeżeli chodzi o zespoły ze strefy spadkowej, Zawisza Bydgoszcz niespodziewanie zremisował 1:1 z FASE Szczecin, Chrobry Głogów przegrał 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec (hat-trick Przemysława Mizery), a Chemik Bydgoszcz poległ aż 0:6 ze Śląskiem Wrocław.

Odra Opole 0:2 Zagłębie Lubin (Reguła, Gregorski)
FASE Szczecin 1:1 Zawisza Bydgoszcz (Hirniak – Jabłoński)
Chrobry Głogów 1:3 Zagłębie Sosnowiec (Wojtal – Mizera x3)
Pogoń Szczecin 2:1 Lechia Gdańsk (Bogusławski, samobój – Rydelek)
Rekord Bielsko-Biała 1:2 Raków Częstochowa (Madeja – Siwkowski, Mras)
Chemik Bydgoszcz 0:6 Śląsk Wrocław (Maliszewski, Adamkiewicz, Graczyk, Maścianica, Kur x2)
Lech Poznań 3:1 Arka Gdynia (Zaranek x2, Zdziarski – Łyszkiewicz-Dustet)