U-19: Remis wystarczył. Polacy jadą na Mistrzostwa Europy!

Podopieczni Marcina Brosza zremisowali 2:2 z Serbią w decydującym spotkaniu drugiej fazy eliminacji do młodzieżowego EURO. Taki wynik oznacza, że „biało-czerwoni” zakwalifikowali się na Mistrzostwa Europy U-19!

Reprezentanci Polski podchodzili do wtorkowego meczu w całkiem optymistycznych nastrojach, ponieważ nawet remis – w przypadku korzystnego dla nas wyniku w starciu Łotwy z Izraelem – mógłby zapewnić im awans na mistrzostwa. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie tuż przed końcem pierwszego kwadransa, gdy Kacper Urbański zagrał prostopadłą piłkę do Jordana Majchrzaka, jednakże ten w dogodnej sytuacji został uprzedzony przez obrońcę rywali.

Przez pierwsze pół godziny gry Serbowie byli słabszym zespołem, aczkolwiek w futbolu liczy się przede wszystkim wynik, a ten był… korzystny dla gości. W 31. minucie Antoni Kozubal sfaulował w polu karnym jednego z zawodników drużyny przeciwnej, arbiter spotkania wskazał na linię 11. metra, a samą „jedenastkę” wykorzystał Mihajlo Petković.

Ten sam Petković, który strzelił gola na 1:0, nie dokończył meczu. Ba, nie dokończył nawet pierwszej połowy wtorkowej batalii, ponieważ tuż przed jej zakończeniem obejrzał drugą żółtą kartkę, a więc przedwcześnie musiał udać się do szatni. Wydawało się, że na boisku w Rącznej, które w przerwie zostało zasypane przez obfite opady śniegu, dojdzie do kompromitacji, bo w 60. minucie piłkarze znad Wisły stracili bramkę na 0:2, natomiast ostatni kwadrans należał już w pełni do nich. Najpierw nadzieję w „biało-czerwone” serca wlał Igor Strzałek, a w 88. minucie decydującego gola strzelił Wiktor Matyjewicz.

Z racji, że Izrael niespodziewanie zremisował 1:1 z Łotwą, na lipcowych Mistrzostwach Europy U-19 na Malcie zagra kadra Marcina Brosza.

Polska 2:2 Serbia
(Strzałek, Matyjewicz – Petković, Mimović)

Skład Polski: Oliwier Zych, Igor Drapiński, Miłosz Matysik (Alex da Graca Marques), Antoni Kozubal (Levis Pitan), Dawid Bugaj (Igor Strzałek), Kacper Urbański, Miłosz Brzozowski (Jakub Lewicki), Maxi Oyedele, Wiktor Matyjewicz, Jordan Majchrzak (Szczepan Mucha), Tomasz Pieńko