U-16: „Biało-czerwoni” pewnie ograli Republikę Południowej Afryki

Reprezentanci Polski do lat 16 ograli 5:0 Republikę Południowej Afryki w drugim spotkaniu turnieju UEFA Development Cup, który jest rozgrywany nad Wisłą.

Podopieczni Rafała Lasockiego na przerwę schodzili „tylko” z jednobramkowym prowadzeniem, natomiast po zmianie stron wrzucili wyższy bieg. W 56. minucie swoją drugą bramkę w tym starciu zdobył Kamil Jakóbczyk, później Hubert Jasiak potrzebował zaledwie ośmiu minut na strzelenie dwóch goli, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Bartosz Mazurek.

„Biało-czerwoni” ponownie wybiegną na boisko w sobotę, gdy zmierzą się z Irlandią Północną.

Polska 5:0 RPA
(Jakóbczyk x2, Jasiak x2, Mazurek)

Skład Polski: Mateusz Pruchniewski, Szymon Waligóra, Bartosz Kriegler, Kacper Potulski, Adrian Przyborek, Mikołaj Molendowski, Matias Pruszko, Adam Borkowski, Kamil Jakóbczyk, Michael Izunwanne, Natan Cichy