Centralny Raport: „Kolejorz” samodzielnym liderem, Legia rozgromiła Górnik

Druga z rzędu porażka Górnika sprawiła, że zabrzanie stracili prowadzenie w tabeli. Podopieczni Dawida Ozgi zostali w 21. kolejce rozgromieni przez Legię Warszawa, a samodzielnym liderem został Lech Poznań, który bez większych problemów poradził sobie na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Wystarczyło tylko wspomnieć w „Centralnym Raporcie” o tym, że „Legionistom” grozi spadek z najstarszej Centralnej Ligi Juniorów i… od razu się obudzili. Ekipa z Warszawy przed tygodniem nie dała szans Lechii Gdańsk, za to w sobotę bardzo pewnie pokonała zespół, który zanotował dopiero czwartą porażkę w tegorocznej kampanii.

Przez kilkanaście godzin liderem rozgrywek był Raków Częstochowa, który ograł 1:0 Wisłę, natomiast w niedzielę „Medaliki” zostały wyprzedzone przez drużynę Bartosza Bochińskiego, która wiosną dalej jest niepokonana.

W 21. kolejce oglądaliśmy aż pięć batalii, w których padło minimum pięć bramek. Nie licząc Rakowa, skromne zwycięstwa odniosły również Zagłębie Lubin oraz Escola Varsovia, które ograły Jagiellonię Białystok i Cracovię.

Niecałych 10 minut potrzebowali zawodnicy Polonii Warszawa na strzelenie czterech goli bramkarzowi Miedzi Legnica. „Miedzianka” do przerwy przegrywała tylko 0:1, a jej koszmar rozpoczął się tuż po zmianie stron, gdy w odstępie kilku minut na listę strzelców wpisali się: Piotr Urbański, Franciszek Antkiewicz i dwukrotnie Jan Piasek. Gości było tylko stać na honorowe trafienie Igora Kyzioła.

Piotr Łęczyński odchodzi z Akademii Pogoni Szczecin. Szkoleniowiec, który z „Portowcami” był związany od 2012 roku, a w sezonie 2020/21 zdobył mistrzostwo Polski do lat 18, w swoim ostatnim spotkaniu przegrał 2:3 z Lechią Gdańsk po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry przez Przemysława Płotkę.

Emocji do końcowych minut nie brakowało również w starciu Arki Gdynia z Koroną. Kielczanie dwukrotnie zdołali doprowadzić do wyrównania, jednakże ostatecznie musieli uznać wyższość piłkarzy z Pomorza, którzy tym samym zrównali się z nimi w tabeli.

Komplet wyników 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Arka Gdynia 3:2 Korona Kielce (Zieliński, Szymański, Abbott – Seweryś, Bąk)
Polonia Warszawa 5:1 Miedź Legnica (Urbański x2, Piasek x2, Antkiewicz – Kyzioł)
Lechia Gdańsk 3:2 Polonia Warszawa (Lemka, Płotka, Tonder – Góral, Welter)
Górnik Zabrze 1:6 Legia Warszawa (Barczak – Pchełka x2, Okusami, Rojkowski, Lachowicz, Adkonis)
Raków Częstochowa 1:0 Wisła Kraków (Rozwadowski)
Cracovia 1:2 Escola Varsovia (Bałaszek – Zawierucha, Prusiński)
Zagłębie Lubin 1:0 Jagiellonia Białystok (Sygniewicz)
Śląsk Wrocław 1:4 Lech Poznań (Kurowski – Stankiewicz, Orzechowski, Nadolski, Maza)

Tabela:

Pełen terminarz 22. kolejki CLJ U-19:

Legia Warszawa – Raków Częstochowa (5 kwietnia, godz. 15:00)
Jagiellonia Białystok – Cracovia (6 kwietnia, godz. 11:00)
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze (6 kwietnia, godz. 12:00)
Escola Varsovia – Polonia Warszawa (6 kwietnia, godz. 12:20)
Lech Poznań – Arka Gdynia (6 kwietnia, godz. 14:00)
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (6 kwietnia, godz. 15:00)
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk (8 kwietnia, godz. 12:00)
Korona Kielce – Zagłębie Lubin (8 kwietnia, godz. 12:30)

Ze względu Święta Wielkanocne 22. kolejka rozpocznie się już w środę od potyczki Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa, pięć meczów zostanie rozegranych w czwartek, a pozostałe dwa – w sobotę.

Centralna Liga Juniorów U-17

Grupa wschodnia:

Przebudzenie zespołów ze strefy spadkowej? Na to wygląda. Drużyna z Nowej Huty dość niespodziewanie ograła 2:1 Koronę, bardzo ważne zwycięstwo odniosła także Polonia Warszawa, która pokonała ŁKS Łódź, natomiast Resovia Rzeszów zdołała urwać punkty wiceliderowi, a więc Jagiellonii Białystok.

Co wydarzyło się w pozostałych spotkaniach grupy wschodniej? Trzy bramki Filipa Kowalskiego nie wystarczyły Wiśle Kraków na zwycięstwo w meczu z Motorem Lublin, Legia Warszawa zwiększyła swoją przewagę nad resztą stawki, Stal Rzeszów okazała się lepsza od Podlasia Biała Podlaska, Widzew Łódź musiał uznać wyższość Wisły Płock, za to Mikołaj Wrona i Szymon Królak zapewnili Cracovii wygraną w potyczce z Escolą Varsovia.

Komplet wyników 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Hutnik Kraków 2:1 Korona Kielce (Stanaszek, Werbyćkyj <s> – Łukawski)
AKS SMS Łódź 1:2 Legia Warszawa (Janiszewski – Klukowski, Zbróg)
Motor Lublin 3:3 Wisła Kraków (Krzak x2, Sigłow – Kowalski x3)
Podlasie Biała Podlaska 2:3 Stal Rzeszów (Chaciówka, Wnuk – Plichta x2, Wnęczak)
Resovia 2:2 Jagiellonia Białystok (Ożóg, Leopold <s> – Koj, Szmigiel)
Widzew Łódź 1:3 Wisła Płock (Styś – Cytacki, Malinowski, Rajkowski)
Polonia Warszawa 2:1 ŁKS Łódź (Metłuszko, Kosmalski – Książek)
Cracovia 2:1 Escola Varsovia (Wrona, Królak – Bryszewski)

Tabela:

Pełen terminarz 23. kolejki CLJ U-17:

Korona Kielce – Widzew Łódź (5 kwietnia, godz. 13:30)
Wisła Płock – AKS SMS Łódź (6 kwietnia, godz. 12:00)
Wisła Kraków – Stal Rzeszów (6 kwietnia, godz. 12:00)
Legia Warszawa – Motor Lublin (6 kwietnia, godz. 12:30)
Resovia Rzeszów – Podlasie Biała Podlaska (6 kwietnia, godz. 14:00)
Jagiellonia Białystok – Cracovia (6 kwietnia, godz. 14:00)
ŁKS Łódź – Hutnik Kraków (6 kwietnia, godz. 14:00)
Escola Varsovia – Polonia Warszawa (6 kwietnia, godz. 14:40)

Grupa zachodnia:

Niezbyt często oglądamy dwa hat-tricki w jednym meczu, a właśnie do takiej sytuacji doszło w batalii Zagłębia Sosnowiec z FASE Szczecin. Ani Przemysław Mizera, ani Kornel Lisman nie zapewnili swoim drużynom zwycięstwa, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem. W 22. kolejce hat-trickiem popisał się także Szymon Gohlike, którego Arka Gdynia pewnie pokonała Chemika Bydgoszcz.

Hit dla Pogoni Szczecin – „Portowcy” ograli 2:0 Raków Częstochowa. Identycznym rezultatem zakończyła się potyczka Chrobrego Głogów z Lechią Gdańsk, Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Rekordem Bielsko-Biała, za to starcia Górnika Zabrze z Lechem Poznań i Zagłębia Lubin z Wartą Poznań zostały przełożone.

Raków Częstochowa 0:2 Pogoń Szczecin (Paryzek, Bogusławski)
Śląsk Wrocław 2:1 Rekord Bielsko-Biała (Kobelczuk x2 – Grabczyński)
Zagłębie Sosnowiec 4:4 FASE Szczecin (Mizera x3, Mądry – Lisman x3, Krygowski)
Lechia Gdańsk 0:2 Chrobry Głogów (Wojtal x2)
Arka Gdynia 4:0 Chemik Bydgoszcz (Gohlike x3, Sawicki)
Zawisza Bydgoszcz 3:2 Odra Opole (Łyczba-Castillo, Szwajcer x2 – Lewandowski x2)