U-15: Słowacy lepsi o jedną bramkę w Turnieju Czterech Narodów

Podopieczni Dariusza Gęsiora przegrali 1:2 ze Słowacją w drugim spotkaniu towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów na Węgrzech. Honorową bramkę dla „biało-czerwonych” zdobył Antoni Uchroński z Rakowa Częstochowa.

Reprezentanci Polski dobrze rozpoczęli środowy mecz, ponieważ kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra na listę strzelców wpisał się Uchroński. Słowacy zdołali odwrócić losy batalii po zmianie stron. Najpierw rzut karny wykorzystał Maxim Mateáš, a chwilę później do siatki trafił Maroš Novák. Co prawda, piłkarze znad Wisły grali od 66. minuty z przewagą jednego zawodnika (mecz trwał 80 minut), ponieważ drugą żółtą kartkę obejrzał Lukáš Žilinčík, aczkolwiek nie udało im się doprowadzić do remisu.

Kadra Dariusza Gęsiora ostatni mecz w ramach Turnieju Czterech Narodów rozegra w piątek, gdy zmierzy się z Finlandią.

Polska 1:2 Słowacja
(Uchroński – Mateáš, Novák)

Skład Polski: Jakub Nowak, Dawid Korzeniowski, Jakub Falkiewicz, Gracjan Czapniewski, Mateusz Bartkowiak, Pascal Mozie, Alan Mazurkiewicz, Jakub Peret, Szymon Bil, Antoni Uchroński, Jakub Porada