UYL: AZ Alkmaar zwycięzcą Młodzieżowej Ligi Mistrzów!

W ostatnich dwóch finałach UEFA Youth League padło aż 11 goli. W zeszłym roku Benfica Lizbona zdemolowała 6:0 Red Bull Salzburg, natomiast w poniedziałek AZ Alkmaar zapakował „piątkę” Hajdukowi Split, zostając pierwszą holenderską drużyną, która wygrała Młodzieżową Ligę Mistrzów!

„Kaaskoppen” do wielkiego finału awansowali po zwycięskich starciach z Barceloną, Realem Madryt i Sportingiem, natomiast Chorwaci wyeliminowali m.in. Borussię Dortmund, Manchester City czy AC Milan, w barwach którego regularnie występował Dariusz Stalmach, młodzieżowy reprezentant Polski.

Zawodnikom ze Splitu należą się słowa uznania za sam awans do tej fazy rozgrywek, natomiast w Genewie zdecydowanie lepsi byli ich oponenci. Wynik spotkania otworzył tuż przed przerwą z rzutu karnego Jayden Addai, za to w ostatnich dwudziestu minutach meczu na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Ernest Poku, a także Mexx Meerding, dla których to było siódme i ósme oraz ósme i dziewiąte trafienie w tegorocznej edycji Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

AZ Alkmaar 5:0 Hajduk Split