U-16: Kadra Future rozpoczyna turniej w Danii od zwycięstwa

Podopieczni Rafała Lasockiego rozpoczęli towarzyskie zawody w Danii, w których występują zawodnicy późno dojrzewający od zwycięstwa. „Biało-czerwoni” ograli 3:2 gospodarzy turnieju.

Reprezentanci Polski dobrze weszli w środowy mecz, bo już w 10. minucie bramkę zdobył Filip Kaczmarek. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą, gdy do siatki trafił Hjalte Rasmussen. Skrzydłowy Odense BK w drugiej połowie strzelił drugiego gola dla Danii, lecz w międzyczasie na listę strzelców wpisał się Igor Busz z Legii Warszawa. Zwycięstwo piłkarzom znad Wisły zapewnił w ostatnich minutach spotkaniach Kacper Symula z Wisły Kraków.

Kadra U-16 ponownie wybiegnie na boisko w piątek, gdy zmierzy się ze Szwecją.

Polska 3:2 Dania
(Kaczmarek, Busz, Symula – Rasmussen x2)

Skład Polski: Bruno Klimek, Mikołaj Kotarba, Antoni Kociniewski, Michał Reterski, Kacper Symula, Jan Kniat, Brian Malecki, Dorian Markowski (Igor Zieliński), Filip Kaczmarek (Tymoteusz Kliś), Igor Busz, Alex Cetnar (Wiktor Mamroł)