ME U-17 kobiet: To był nokaut! Fantastyczna postawa naszych piłkarek

Świetny mecz podopiecznych Marcina Kasprowicza! Reprezentantki Polski rozgromiły 6:0 Szwecję w swoim ostatnim meczu na EURO U-17 kobiet w Estonii.

Zarówno Szwedki, jak i „biało-czerwone” przegrały starcia z Anglią oraz Francją, więc sobotnie spotkanie nie miało większego wpływu na końcowy układ tabeli. Piłkarki znad Wisły dominowały od samego początku, a na prowadzenie wyszły w 20. minucie po trafieniu Zuzanny Grzywińskiej, która wykorzystała długą piłkę od Igi Witkowskiej.

Polki podwyższyły prowadzenie tuż przed przerwą, a konkretnie zrobiła to Roksana Jagodzińska. Jak w poprzednich potyczkach naszym zawodniczkom brakowało odrobinę skuteczności, tak w drugiej połowie „wpadało” im… niemal wszystko. Trzeciego gola w tym spotkaniu strzeliła Zuzanna Witek, następnie Grzywińska popisała się bardzo ładnym wolejem, później bramkę z ponad 20 metrów zdobyła Witkowska, a tuż przed rozpoczęciem ostatniego kwadransa gry zawodniczka APLG Gdańsk skompletowała hat-tricka.

To był naprawdę fantastyczny mecz w wykonaniu młodzieżowych reprezentantek Polski.

Polska 6:0 Szwecja
(Grzywińska x3, Jagodzińska, Witek, Witkowska)

Skład Polek: Julia Woźniak, Jagoda Cyraniak, Klaudia Kiełczewska, Iga Witkowska, Paulina Guzik, Weronika Araśniewicz, Emilia Szymczak, Zuzanna Witek (Magdalena Półrolniczak), Inez Sikora (Gabriela Lewicka), Roksana Jagodzińska, Zuzanna Grzywińska