ME U-17: Zgodnie z planem, czyli zwycięstwo i awans

Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 5:3 Węgrów w drugim spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 17. Ten rezultat oznacza, że „biało-czerwoni” zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Reprezentanci Polski bardzo dobrze weszli w sobotni mecz, bo już w 8. minucie objęli prowadzenie – Huras odebrał piłkę, dograł do Mateusza Skoczylasa, a ten tylko dopełnił formalności. W 26. minucie goście byli blisko zdobycia drugiej bramki, lecz w dogodnej sytuacji Filip Wolski zdecydował się uderzyć z ostrego kąta, a jego próbę wybronił Aron Yaakobishvili.

Co nie udało się wówczas, udało się kilka chwil później. Bramkarz FC Barcelony wybronił strzał Filipa Wolskiego, piłka powędrowała za linię końcową, dośrodkowanie z rzutu rożnego, futbolówka trafiła do Maksymiliana Sznaucnera, a ten umiejętnie zachował się w polu karnym i umieścił ją w siatce. Kadra Marcina Włodarskiego nie miała jednak zamiaru zadowolić się tym wynikiem. Niedługo po zmianie stron Yaakobishvili swoją interwencją… nabił Mike’a Hurasa, który strzelił trzeciego gola.

Polacy dominowali, natomiast Węgrzy nie składali broni. „Nemzeti Tizenegy” – niesieni dopingiem publiczności na Pancho Arena – w kwadrans zdołali odrobić dwa trafienia, co wprowadziło odrobinę nerwowości w naszych szeregach. Sytuację uspokoili Karol Borys i Oskar Tomczyk, którzy w końcówce wpisali się na listę strzelców.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 88. minucie spotkania. Miłosz Piekutowski popisał się fantastycznym refleksem, aczkolwiek futbolówka prawdopodobnie przekroczyła linię bramkową, czego nie dopatrzył się arbiter spotkania. Gospodarzom udało się ostatecznie w doliczonym czasie gry zdobyć trzecią bramkę, lecz nie zmienia to faktu, że „biało-czerwoni” wygrali drugi mecz na tym turnieju i są już pewni awansu do fazy pucharowej.

Polska 5:3 Węgry
(Skoczylas, Huras, Tomczyk, Borys Sznaucner – Varga, Simon, Molnar)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Jakub Krzyżanowski (Michał Gurgul), Igor Orlikowski, Dominik Szala (Nico Adamczyk), Maksymilian Sznaucner, Krzysztof Kolanko, Filip Wolski (Krzysztof Kurowski), Filip Rejczyk, Karol Borys (Igor Brzyski), Mike Huras (Oskar Tomczyk), Mateusz Skoczylas