ME U-17 kobiet: Francuzki najlepszą drużyną Starego Kontynentu

Victoria Lopez wlała w 80. minucie nadzieję w swój zespół, ale ostatecznie ona i „La Furia Roja” nie zdołały pokonać reprezentantek Francji, które wygrały Mistrzostwa Europy do lat 17 kobiet!

„Trójkolorowe” rozpoczęły czempionat od pewnego zwycięstwa nad Szwecją, następnie pokonały Polki, a na zakończenie fazy grupowej zremisowały 1:1 z Anglią. Piłkarki znad Sekwany prawdziwy popis dały w 1/2 finału, gdy ograły Szwajcarki… 10:2.

Hiszpanki podchodziły do decydującego starcia z kompletem wygranych, ale w finale musiały uznać wyższość Francuzek. Dubletem popisała się Liana Joseph, dwie bramki zdobyła także Lopez (na 1:3 i 2:3 – dop. red.), a jak się okazało chwilę później, decydujące okazało się trafienie z rzutu karnego Maeline Mendy z 76. minuty spotkania.

To pierwszy tytuł reprezentantek Francji w tej kategorii wiekowej.

Hiszpania 2:3 Francja