ME U-17: MAMY PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW EUROPY i AWANS NA MŚ!

TAAAK! Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 3:2 Serbię w ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 17. Decydującego gola zdobył tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Filip Rejczyk, który popisał się fenomenalnym trafieniem z rzutu wolnego.

„Biało-czerwoni” bardzo dobrze rozpoczęli sobotni mecz. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Krzyżanowski, który wykorzystał błąd serbskiego golkipera i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Jaki nasi rywale zareagowali na szybko straconą bramkę? Utrzymywali się przy piłce na naszej połowie oraz potrafili podejść pod szesnastkę, ale z ich ataków w zasadzie nic groźnego nie wynikało.

Reprezentanci Polski „złapali luz” w drugiej części pierwszej połowy spotkania. Swoich sił próbowali: Mike Huras z VfB Stuttgart, Filip Rejczyk z Legii Warszawa, Filip Wolski z Lecha Poznań, Karol Borys ze Śląska Wrocław oraz Mateusz Skoczylas z Zagłębia Lubin, aczkolwiek rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie.

Po przerwie obraz gry się zmienił. Serbowie dalej próbowali swoich szans i niedługo po zmianie stron doprowadzili do wyrównania, z którego cieszyli się przez… ok. 11 minut, gdy rzut karny wykorzystał wprowadzony z ławki Daniel Mikołajewski.

To nie był koniec emocji w ćwierćfinałowej batalii. W 70. minucie Miłosz Piekutowski dał się pokonać serbskiemu rezerwowemu, natomiast ostatnie zdanie w tym starciu należało do podopiecznych Marcina Włodarskiego. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Rejczyk podszedł do rzutu wolnego i… zapewnił sobie oraz swoim kolegom awans do półfinału Mistrzostw Europy do lat 17!

Polska 3:2 Serbia
(Krzyżanowski, Mikołajewski, Rejczyk – Vukojević, Subotić)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski, Jakub Krzyżanowski, Igor Orlikowski, Dominik Szala, Krzysztof Kolanko, Karol Borys (Igor Brzyski), Maksymilian Sznaucner (Oskar Tomczyk), Filip Rejczyk, Filip Wolski (Michał Gurgul), Mateusz Skoczylas, Mike Huras (Daniel Mikołajewski)